Toto ťa tento rok čaká na Pohode. Festival chystá pre návštevníkov množstvo noviniek

  • Prekvapením festivalu je doposiaľ najvyššia stavba v areáli, ktorou bude 32 metrová stavba ruského kola
  • Tešiť sa môžeš aj na Bezdymovú zónu alebo tropický les od Kauflandu
  • Orange chce motivovať ľudí, aby si odložili mobily, a tak lepšie vnímali atmosféru festivalu. Dá im za to dáta
TASR
  • Prekvapením festivalu je doposiaľ najvyššia stavba v areáli, ktorou bude 32 metrová stavba ruského kola
  • Tešiť sa môžeš aj na Bezdymovú zónu alebo tropický les od Kauflandu
  • Orange chce motivovať ľudí, aby si odložili mobily, a tak lepšie vnímali atmosféru festivalu. Dá im za to dáta

Najväčší slovenský festival Pohoda otvorí tento rok svoje brány už po 23-krát. Aj tentokrát si pre návštevníkov okrem poriadnej dávky hudby pripravila pre návštevníkom množstvo sprievodného programu, chutného jedla a bohatej ponuky viacerých značiek, ktoré každoročne festival Pohoda privíta vo svojom areáli.

Vychytávky, ktoré na festivale ešte neboli

Najväčšie ochladenie tento rok sľubuje špecialita od Urpineru. Návštevníci budú mať možnosť vybrať si z osemnástich druhov pív. Premiérovo na festivale pomôže tzv. BeerJet, ktoré dokáže načapovať až 2 000 pív za hodinu a mal by výrazne zrýchliť čapovanie piva v jednom z nápojových centier.

Orange prichádza tento rok s kampaňou Mobil dole #hlavahore. Operátor chce motivovať ľudí, aby si odložili mobily, a tak lepšie vnímali atmosféru festivalu. Tí, ktorí si aspoň na hodinu odložia mobil do Orange zóny, dostanú po festivale odmenu v podobe 5GB dát. V stánku nebude chýbať ani ekologická likvidácia starých a nepotrebných telefónov či zapožičanie externej powerbanky.

 

Medzi novinky, aké na festivale ešte neboli, patrí aj Altermerch. V oficiálnom shope Pohody si budeš mať možnosť urobiť si z vlastného trička originálny „Pohoda kúsok“. Na festivale bude po prvýkrát aj špeciálna tržnica so  značkami, ktoré sa hlásia k princípom cirkulárnej ekonomiky.

Prekvapením festivalu je doposiaľ najvyššia stavba v areáli, ktorou bude 32 metrová stavba ruského kola. Stojí za ňou značka Budiš. Vstupenkou na jazdu budú miešané nealko drinky. Dokonalý výhľad s chladeným nápojom bude jedným z najväčších lákadiel celého festivalu, samozrejme okrem hudobnej scény.

So Slovenskou sporiteľnou sa bude dať platiť bezkontaktne mobilom aj hodinkami a okrem tradičných bankomatov na festivale bude i jeden špeciálny prerobený na behomat. Zaujímavé spestrenie ponúka stage Sporka Science & Magic, kde vystúpia aj vedci z CERN-u.

Čo sľubujú ďalšie zóny? 

Na Pohode si opäť príde každý na svoje. Diskusie o voľbách, 30-tich rokoch slobody alebo čiernom humore bude rozoberať tím z Aktuality.sk. Noizz sa zase zameria na ekologickú stránku a upcyklačné workshopy. Festival v spolupráci s Philipom Morrisom pripravil prvýkrát Bezdymovú zónu (18+), kde si ľudia užijú koncerty a rozhovory s osobnosťami z kultúry, a to bez cigaretového dymu. Podporou tejto myšlienky sa možno návštevníci o niekoľko rokov dočkajú festivalu úplne bez dymu. Táto zóna je súčasťou iniciatívy UNSMOKE.

Nováčikom v programe je firma CCC, ktorá sa zameriava na kreatívne a originálne zdobenie, šnurovanie topánok či pletenie náramkov. Vybiť alebo naopak doplniť si energiu umožní NAY tanečný dom s rôznymi workshopmi. Okrem toho bude na festivale aj kaderníctvo, ktoré upraví každý typ vlasov. Ani tento rok nebude chýbať zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, ktorá poradí so štúdiom a stážou v zahraničí. Dobrodružstvo zase sľubuje tropický les od Kauflandu, ktorý ponúkne schladenie nanukmi.

Martinus prinesie literárnu oddychovku s hosťami ako Simon Mawer alebo Fabian Saul. Slovenskí autori Michal Hvorecký, Laco Kerata a Pavol Rankov predstavia svoje najnovšie knihy a svojou troškou prispeje i Milan Lasica, ktorý bude hovoriť o tom, ako sa tvoria hudobné hity.

Ochranou životného prostredia a znižovaním odpadu sa zaoberá celý festival. Svedčí o tom aj podpora od rôznych spoločností ako ZSE, ktorá posilní pevnú sieť a postaví solárne lampy s hodinami. Na ekologickú cestu sa vydá i METRO s kompostovateľným riadom vo všetkých gastroprevádzkach. Okrem toho si návštevníci budú môcť vyskúšať hru, ktorá ich naučí triediť odpad.

„Tento rok budeme mať hru, ktorou sa návštevníci môžu naučiť správne triediť odpad na festivale. Bude sa dať zahrať na mobile alebo počítači a pútavou formou vás naučí, čo s odpadom na festival,” potvrdil Michal Kaščák.

Na postavenie vlastného stanu na Pohode vám stačí pohnúť jedným prstom. Prvá stavebná sporiteľňa urobí zvyšnú robotu za…

Gepostet von Pohoda Festival am Montag, 24. Juni 2019

Netreba zabudnúť ani na dopravu od Železničnej spoločnosti Slovensko a Slovak Lines. ZSSK príde na Pohodu aj s obľúbeným festivalovým vláčikom a lístky a miestenky na spiatočnú cestu si môžeš kúpiť aj v ich stánku na festivale.

Hromadná doprava bude prepravovať ľudí zo 16 miest Slovenska. Mimoriadny festivalový rýchlik vyrazí vo štvrtok 11. júla z Košíc a Bratislavy.

Na našom webe sme zverejnili časy odchodov festivalových vlakov. Aj tento rok vypravíme v spolupráci s naším ekologickým…

Gepostet von Pohoda Festival am Dienstag, 25. Juni 2019

Poteší oči a pohladí žalúdok

23. ročník festivalu ponúkne bohatý výber nápojov a gastro zážitkov. Kaviareň Julius Meinl opäť uvedie na scénu Poetry hours, počas ktorých sa bude dať zaplatiť za kávu básňou. Špeciálnou novinkou bude prosecco od HAMŠÍK Winery, ktoré poteší v horúcom počasí. Gatro bude pútať pozornosť hneď niekoľkými vychytávkami. Regal Burger príde s kanadskou špecialitou POUTINE. Farmárske raňajky si ľudia budú môcť vychutnať od NYC Corner a donáška kávy alebo toastu bude fungovať až do stanového mestečka.

Gepostet von Pohoda Festival am Sonntag, 23. Juni 2019

Príjemne prekvapí aj Rajo s ľahkými laktofree raňajkami a rozcvičkou v podobe open air jógy. Grilovaný oštiepok, korbáče a parenice už tradične ponúkne firma Liptov. Obľúbená pochúťka od Ryba Košice príde tentoraz s Treskoslovenskou treskou založenou na retro edícii. Lunter poteší vegánov s chia pudingami, kašami a polievkami a nebude chýbať ani najobľúbenejšie jedlo minulého ročníka – Lunter hot dog.

Aj tento rok sa budete môcť odľahčiť a zacvičiť si Laktofree open air jógu. Lekcie s profesionálnou trénerkou budú v…

Gepostet von Pohoda Festival am Sonntag, 16. Juni 2019

 

Po prvýkrát si budú ľudia môcť zahrať stolný tenis. Protetika si zase pripraví pre deti praktické cvičenia zdravých nôh. Pohyb ide ruka v ruke aj s módou, v ktorej nebude mať na festivale konkurenciu značka Fusakle.

Komfort ako v hoteli

Dormeo sa bude v stanovom meste starať o pohodlie návštevníkov pohodlnými matracmi. V prípade relaxu je možné navštíviť farebný stánok Slovlaku, kde kreativita maľovania popustí uzdí fantázie nielen deťom, ale i dospelým.

Pohoda naozaj myslela na všetkých, pretože fanúšikovia seriálu Černobyľ si prídu tiež na svoje, keď si budú môcť zmerať rádioaktivitu. AfB Slovakia prichádza taktiež so zaujímavým konceptom second handu repasovaných počítačov, ktoré budú slúžiť celému festivalovému tímu.

Na Pohode si bude môcť zahrať tento rok aj stolný tenis pod holým nebom. Začiatočníkov dostane do základov hry…

Gepostet von Pohoda Festival am Freitag, 21. Juni 2019

Aké má Pohoda plány do budúcna?

„Každý rok sa snažíme napríklad zvyšovať ponuku hromadnej dopravy. V roku 2019 pridávame autobusové spojenie z miest Bratislavského a Trnavského kraja. V budúcom ročníku v tom určite chceme pokračovať. Máme pred sebou ešte veľké výzvy, radi by sme v budúcnosti napríklad zaviedli kompostovacie WC a zálohovaný riad,” uzatvára riaditeľ a organizátor festivalu Pohoda M. Kaščák.

Ekologická stránka festivalu 

Pohoda si už niekoľko rokov drží prvenstvo najekologickejšieho festivalu v Európe. Atmosféru troch dní hudby, jedla či ekologického boja za zdravšiu planétu oceňujú aj jej návštevníci. Každý ďalší ročník ponúka zlepšenia, ktoré smelo konkurujú mnohým zahraničným akciám.

Ekologická stránka festivalu nezostala nepovšimnutá a získala ocenenia A Greener festival award „commended“ za rok 2018 a víťazný titul na European Festival Awards za kategóriu Ekologických riešení v roku 2017. Najnovšie sa môže podujatie pýšiť ocenením Take a stand Award či individuálnym uznaním za vášeň a excelenciu pre Michala Kaščáka.

Pohoda si zakladá na kompostovaní, vratných pohároch či toaletách, ktoré sa každým ročníkom snaží vylepšiť. Ekologický plán jej organizátori vytvárajú po celý rok, aby zabezpečili, čo najlepšie podmienky dopravy, ubytovania, jedla alebo výberu hudby. K návštevníkom sa správajú ako k rodine s očakávaním, že sa na festival opäť vrátia.

zdroj: pohodafestival.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech