Toto víno je bez alkoholu, obsahuje marihuanu a konečne rieši večný problém s pitím

  • Spoločnosť Rebel Coast Winery predstavila svetovo jedinečné víno
  • Jeho výnimočnosť spočíva v zložení - obsahuje látky THC
  • Dostupné bude v januári 2018 zatiaľ len pre obyvateľov Kalifornie, no plánovaná je expedícia aj do iných krajín
definitelynotrebelcoastwinery.com
  • Spoločnosť Rebel Coast Winery predstavila svetovo jedinečné víno
  • Jeho výnimočnosť spočíva v zložení - obsahuje látky THC
  • Dostupné bude v januári 2018 zatiaľ len pre obyvateľov Kalifornie, no plánovaná je expedícia aj do iných krajín

Z dôvodu, že sa Kalifornia chystá zlegalizovať marihuanu na rekreačné užívanie, lokálne, ale aj zahraničné podniky sa chystajú využiť príležitosť a predstaviť nové produkty s obsahom tejto dlhé roky zakázanej drogy. Nakoľko je Kalifornia dobre známa pre svoje kvalitné víno, ktoré patrí medzi najlepšie v krajine, tak sa jedna z vinárskych spoločností rozhodla využiť túto príležitosť legalizácie marihuany na rozšírenie svojho portfólia.

V krajine vysoko uznávaná a populárna vinárska značka Rebel Coast Winery začne od januára 2018 predávať svetovo prvé biele víno s obsahom marihuany, ktoré je úplne bez alkoholu. Nové víno Sauvignon Blanc bude obsahovať 4 miligramy THC v jednom pohári, vďaka čomu nie je príliš silné. Po vypití pohára trvá približne 15 minút, kým začneš pociťovať účinky.

„Nemusíš sa báť, po jednom pohári si nebudeš myslieť, že tvoja pohovka je hroch s krátkymi nohami alebo niečo podobné. Veď naším cieľom nie je zabiť ťa už niekoľkými pohármi :). Snažili sme sa napodobniť zážitok ako pri klasickom víne, keď už pár pohárov zabezpečí väčšine ľudí skvelý pocit a prenesie ťa do pocitu úplnej pohody.“ vysvetľuje spoločnosť na svojej webovej stránke

Pri pití vína s obsahom marihuany výrobca sľubuje porovnateľný zážitok ako pri pití klasického vína, avšak z dôvodu, že je bez alkoholu, ráno nehrozí žiadna opica ani bolesť hlavy.

„Vinári vyrábajú víno už niekoľko rokov, ale nikto nevymyslel spoľahlivú metódu, ako odstrániť alkohol a obsiahnuť zložky marihuany tak, aby to neovplyvnilo kvalitu vína.“ povedal spoluzakladateľ spoločnosti, Alex Howe


Víno od spoločnosti Rebel Coast s názvom Cannabis Infused Sauvignon Blanc je vyrábané z hrozna pestovaného v okrese Sonoma a fermentuje sa tradičnými spôsobmi ako pri výrobe klasického vína. Alkohol sa odstráni a každá fľaša obsahuje 16 miligramov THC spolu s terpénmi a voňavými olejmi, ktoré zvýšia konopnú arómu vína. Zloženie vína je na webovej stránke popísané ako zmes kanabisu, citrónovej trávy, levandule a citrusov, zatiaľ čo má aj jemne kanabisovú príchuť.

Víno stojí v predobjednávke približne 50 € za fľašu, ale asi ťa nepotešíme, keď ti oznámime, že momentálne je k dispozícií iba v Kalifornii. Oficiálne sa na trh dostane v januári roku 2018. Do budúcna však existujú plány na rozšírenie produktov vína s obsahom marihuany a taktiež na expanziu do iných štátov, v ktorých je, samozrejme, využívanie marihuany na rekreačné účely legálne.

zdroj: definitelynotrebelcoastwinery.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech