Tragédia pri Leviciach: Šmýkajúci kamión pripravil o život dvoch ľudí

  • Nepriaznivé podmienky sa podpísali pod tragickú nehodu
  • Kamión v šmyku prešiel do protismeru
  • Zrazil sa s osobným autom, v ktorom sedeli traja ľudia
nehoda levice
Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj
  • Nepriaznivé podmienky sa podpísali pod tragickú nehodu
  • Kamión v šmyku prešiel do protismeru
  • Zrazil sa s osobným autom, v ktorom sedeli traja ľudia

Zdá sa, že mrazivé počasie, ktoré dnes zasiahlo Slovensko, si vyžiadalo obete. Pri dopravnej nehode prišli dnes o život dve osoby. Nehoda sa stala medzi Mýtnymi Ludanmi a Levicami. Podľa nitrianskej polície dostal 41-ročný vodič nákladného auta pravdepodobne šmyk, počas ktorého náves vozidla prešiel do protismerného jazdného pruhu, kde sa práve nachádzalo osobné auto.

Zrážku neprežil 66-ročný spolujazdec a 64-ročná spolujazdkyňa z osobného vozidla, 62-ročného vodiča osobného auta previezli so zraneniami do nemocnice. Polícia aktuálne vyšetruje okolnosti, mieru zavinenia a presnú príčinu dopravnej nehody.

Podľa fotografií, ktoré nitrianski policajti uverejnili na sociálnej sieti Facebook, cestu pokrývala vrstva snehu a ľadu. Vzhľadom na nepriaznivé poveternostné podmienky vyzývame vodičov, aby na cestách zvýšili opatrnosť, dodržiavali pravidlá cestnej premávky a mohli sa tak bezpečne vrátiť k svojim blízkym,“ okomentovala polícia v príspevku.

Meteorologické výstrahy

Pred nebezpečnými meteorologickými javmi dnes vydal výstrahy aj SHMÚ. Výstraha pred snežením platí pre Banskobystrický kraj, viaceré okresy Košického a Prešovského kraja a okres Levice do 21:00 h. Napadnúť môže asi desať centimetrov snehu.

„Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblastiach bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ dodali meteorológovia. Vo viacerých okresoch, najmä na východe krajiny, treba počítať aj snehovými jazykmi a závejmi.

Vo štvrtok platili aj výstrahy pred poľadovicou. Tá sa môže vyskytnúť v Bratislavskom, Nitrianskom, Trnavskom kraji a na niektorých územiach v Košickom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji. „Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra – rôzne typy vedenia),“ dodal SHMÚ.

Situácia na cestách sa komplikuje

Počasie aj naďalej spôsobuje problémy v doprave. Horské priechody Donovaly a Šturec sú pre husté sneženie uzavreté pre vozidlá nad 10 metrov dĺžky. Na webe www.zjazdnost.sk o tom informuje Slovenská správa ciest.

Pre nákladnú dopravu je naďalej uzavretá aj cesta II/531 v úseku od Tisovca cez Muráň až po Červenú Skalu, obmedzenie pre vozidlá nad 12 metrov dĺžky platí aj na horskom priechode Príslop. „Silné sneženie obmedzuje dohľadnosť na 100 metrov v južnej časti okresu Košice-okolie, na diaľnici D1 Levoča – Košice a v oblasti Lovinobane,“ uviedla SSC.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, miestami mokrý. Čerstvý až kašovitý sneh je na diaľnici D1 v úseku Košice-sever – Bidovce, rýchlostnej ceste R1 medzi Tekovskými Nemcami a Novou Baňou, na rýchlostnej ceste R4 v okolí Košíc a na obchvate Svidníka, na rýchlostnej ceste R2 v úseku Figa – Gemer a na obchvate Oždian.

„Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, miestami mokrý. Vrstva čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu miestami do štyroch až piatich centimetrov sa vyskytuje najmä na cestách v hornatých častiach Žilinského, Banskobystrického, Prešovského a najmä Košického kraja,“ dodala SSC

Horské priechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, ojedinele suchý. Čerstvý, kašovitý alebo utlačený sneh sa nachádza na horských priechodoch Dobšiná, Chorepa, Herlianske Sedlo, Vrchslatina, Súľová, Huty, Oravská Lesná, Besník, Dargov, Čertovica, Látky-Prašivá, Klenov, Soroška, Cukmantel, Pusté Pole, Grajnár a Podspády a Štós. „Na horskom priechode Zbojská sa miestami nachádza vrstva zľadovateného snehu,“ upozornila SSC.

Zdroje: SITA, TASR, Facebook/Polícia SR- Nitriansky kraj, zjazdnost.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá