Tragédia v Stropkove: Opitého cirkusanta pohrýzla ťava, zraneniam podľahol

  • Pripitého zamestnanca cirkusu Aleš napadla ťava
  • Zraneniam následne podľahol
ťava útok
TV Markíza, Unsplash/Mads Severinsen
  • Pripitého zamestnanca cirkusu Aleš napadla ťava
  • Zraneniam následne podľahol

Slovensko prekvapil kuriózny a zároveň tragický prípad. Zamestnanca cirkusu mala v piatok v poludňajších hodinách pohrýzť ťava a spôsobiť mu vážne zranenia. Zviera však vraj za útok nemohlo.

Na vine mohol byť alkohol

S reportážou prišla TV Markíza. Prípad sa mal odohrať v českom cirkuse Aleš, ktorý momentálne hosťuje v Stropkove. Cirkusant mal vraj byť pripitý, keďže podľa slov principála Antonína Aleša „oslavoval“.

Principál taktiež uviedol, že „zvieratá vo všeobecnosti neznášajú alkohol.“  Zviera malo muža pohrýzť do tváre a ruky, na čo ho následne previezli do nemocnice vo Svidníku. Podľa aktuálnych informácií sa v nemocnici jeho stav rapídne zhoršil a zraneniam podľahol.

Ťava môže väčšine ľudí pripadať ako neškodné a pokojné zviera, ich útoky však nie sú úplne raritné. Len pár mesiacov dozadu obdobný prípad otriasol Amerikou. Ťava z kontaktnej zoo mala v štáte Tennessee, v meste Memphis, usmrtiť dvoch zamestnancov spomenutej zoo.

strecha cirkusu
zdroj: Unsplash/Gabor Berbely

O prípade informuje portál LiveScience. Počas príchodu policajtov mali dve obete už ležať v bezvedomí na zemi, pričom ťava stále bola v ich bezprostrednej blízkosti. Následne mala zaútočiť aj na policajné vozidlo, v ktorom sedel miestny šerif.

Následne mala svoju pozornosť obrátiť aj na dvoch členov záchrannej pohotovostnej služby, ktorí sa snažili bezvládne telá premiestniť do bezpečia. Policajné zložky sa v tej chvíli rozhodli ťavu usmrtiť, keďže so svojim agresívnym správaním neprestávala.

Väčšinou sú mierumilovné

Ťavy vo všeobecnosti nezvyknú byť agresívne, existuje však niekoľko výnimiek, uviedla v súvislosti s týmto prípadom zoologická záhrade mesta San Diego. Samce môžu byť bojovné napríklad počas obdobia ruje, kedy vo voľnej prírode bežne bojujú o samičky.

muž prevádzajúci ťavy cez púšť
zdroj: Unsplash/Sergey Pesterev

S ostatnými samcami často bojujú pomocou hryzenia do oblastí nôh, či hlavy. Obdobie ruje sa líši od konkrétneho druhu ťavy. Zvieratá môžu agresívne reagovať aj na provokáciu zo strany človeka, či na dlhodobo zlé zaobchádzanie, ako tomu bolo v prípade ťavy z Memphisu, ktorá údajne nemala prístup k čistej vode.

V prípade zo Stropkova nie je známe, či bola ťava v období párenia, ani či ju muž nejakým spôsobom provokoval. Prípadom sa v súčasnosti zaoberá polícia.

Zdroje: TV Noviny, LiveScience

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá