Tragická nehoda v Bratislave: Tragédia si vyžiadala päť obetí. Väčšina z nich boli študenti

  • Na mieste zasahovali záchranné zložky
  • Nehoda si vyžiadala 5 obetí a viacerých zranených
Tragická nehoda v Bratislave, na mieste zasahujú hasiči a polícia SR
Tragická nehoda v Bratislave, na mieste zasahujú hasiči a polícia SR, TASR/Martin Baumann TASR/Martin Baumann
  • Na mieste zasahovali záchranné zložky
  • Nehoda si vyžiadala 5 obetí a viacerých zranených

Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti informovala o tragickej dopravnej nehode, ktorá sa v nočných hodinách odohrala na Zochovej ulici. Viac informácií polícia poskytne, keď to bude možné.

„V dôsledku tejto udalosti utrpelo viacero osôb zranenia,“ píše polícia. 

Podľa informácií, ktoré priniesol Hasičský a záchranný zbor, sa v čase nehody na zastávke nachádzalo viacero osôb. „Po príchode na miesto udalosti museli hasiči vyslobodzovať osoby z vozidla aj spod vozidla. Podľa doterajších informácií došlo k úmrtiu 4 ľudí, ďalších 7 utrpelo zranenia rôzneho rozsahu,“ informuje HaZZ.

Tragická nehoda na Zochovej zastávke v Bratislave

Podľa aktuálnych informácií sa mal počet obetí vyšplhať na 5 a 10 osôb má byť zranených, tieto čísla však oficiálne potvrdené doposiaľ neboli.

Jeden zo svedkov nehody v komentároch pod príspevkom Polície SR uviedol: „Vystúpil som z autobusu, veľmi pomaly som kráčal k tabuli odjazdov, o 5 – 10 sekúnd mi auto prefrčalo za chrbtom a, žiaľ, odhodilo ľudí navôkol. Pomáhali sme, čo sme vedeli. Nebudem to ďalej opisovať z úcty k ľuďom.“

Podľa opisov svedkov sa mali na zastávke nachádzať prevažne mladí ľudia, informuje Plus Jeden Deň.

K tragédii sa vyjadril Matúš Vallo

„Ťažko sa mi hľadajú slová na tragickú udalosť, ktorá sa stala neskoro večer na Zochovej ulici. Po náraze auta do zastávky MHD zomreli štyria ľudia a niekoľko ďalších je zranených. Vodič osobného auta bol údajne pod vplyvom alkoholu. Na mieste nehody sú momentálne všetky záchranné a policajné zložky a doprava po Staromestskej smerom na Most SNP je úplne uzavretá, linky MHD sú odklonené cez Námestie SNP a Rázusovo nábrežie. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám prevažne mladých ľudí, ktoré teraz iste prežívajú najťažšie chvíle v živote,“ napísal na sociálnej sieti Facebook.

Minister vnútra Roman Mikulec na svojej sociálnej sieti uviedol, že „podľa aktuálnych informácií, ktorými disponujem, bol vodič pod vplyvom alkoholu“. „Všetky okolnosti tragickej udalosti preveruje polícia,“ dodal.

Tieto kuriozity, drahé obrazy a poriadne vychytávky nájdeš len v národnej rade

Zo zranených po nedeľnej tragickej nehode v centre Bratislavy boli dvaja v kritickom stave. Záchranári ich uviedli do umelého spánku a s viacerými ťažkými poraneniami, tzv. polytraumou previezli do nemocnice. TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová. Piatu obeť záchranári nepotvrdili.

„Podľa informácií, ktoré sme prijali na tiesňovej linke 155, na zastávke Zochova auto vrazilo do ľudí a na mieste sa malo nachádzať veľa zranených. Traja z nich podľahli ťažkým zraneniam na mieste, štvrtého sa pokúšali vyslaní záchranári oživovať, žiaľ, neúspešne. Lekár musel aj v jeho prípade, žiaľ, konštatovať smrť,“ uviedla Krčová.

Okrem dvoch ťažko ranených boli ďalší štyria zranení pri vedomí. „Utrpeli najmä zlomeniny a úrazy hlavy. Posádky ich po ošetrení transportovali do nemocníc,“ doplnila hovorkyňa.

Celkovo si nehoda podľa jej slov vyžiadala štyroch mŕtvych a šesť zranených. Starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová pôvodne informovala o piatich obetiach a desiatich vážne zranených.

Polícia SR žiada svedkov nehody o pomoc. Svedkov vyzýva, aby informácie, ktoré majú a môžu pomôcť počas vyšetrovania, ohlásili na čísle polície 158 alebo prostredníctvom súkromnej správy na Facebooku na stránke Polícia SR Bratislavský kraj.

Polícia apeluje na zvýšenú pozornosť

Policajti v centre hlavného mesta naďalej dokumentujú okolnosti nočnej tragickej nehody na zastávke Zochova. Vodičov vyzývajú na opatrnosť. Bratislavskí policajti o tom informujú na sociálnej sieti.

„Apelujeme na verejnosť, aby pri prejazde miestom tejto udalosti zvýšili svoju pozornosť a opatrnosť, pretože premávka bude usmerňovaná policajtmi v smere od Hodžovho námestia na Most SNP do jedného jazdného pruhu,“ uviedli policajti. Občanov vyzvali, aby na presun do Petržalky, ak je to možné, využili alternatívnu trasu.

Nulová tolerancia k alkoholu

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým a rodinám obetí po nedeľnej tragédii v Bratislave ešte v noci. Zraneným zaželal skoré uzdravenie.

„S hrôzou a zdesením som prijal túto správu. Opitý vodič vrazil do zastávky plnej ľudí. Musíme mať nulovú toleranciu k alkoholu za volantom,“ vyhlásil na sociálnej sieti.

Šéf parlamentu vyjadril presvedčenie, že vodič nevyviazne len s podmienkou. „Zničil jednou nezodpovednosťou veľa osudov rodín,“ skonštatoval.

Úprimnú sústrasť rodinám, blízkym a priateľom obetí tragickej autonehody vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová. Na sociálnej sieti zároveň všetkým zraneným zaželala skoré uzdravenie.

Prezidentka svojím statusom apeluje na zodpovednosť za volantom. „Alkohol pri jazde autom nemá miesto. Pri sadaní za volant sa vždy, prosím, rozhodujme a správajme zodpovedne, aby sme svojím konaním nezapríčinili nešťastie a smútok iným ľuďom,“ napísala.

Piata obeť podľahla zraneniam v nemocnici

Tragická nehoda na bratislavskej zástavke Zochova si vyžiadala piatu obeť. Zraneniam podľahlo 21-ročné dievča. Na sociálnej sieti o tom informovali bratislavskí policajti.

„Prijali sme informáciu o úmrtí ďalšej zranenej osoby, ktorá v nemocnici podľahla zraneniam,“ uviedla polícia.

Zdroje: FB/HaZZ, FB/Polícia SR, Plus Jeden Deň, Matúš Vallo má rád Bratislavu, TASR, FB/Roman Mikulec, FB/Boris Kollár, FB/Zuzana Čaputová

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá