Tragický incident v Čachticiach: Súd rozhodol. Strelec nejde do väzby

  • Trenčiansky krajský policajný vyšetrovateľ obvinil 48-ročného muža v súvislosti s tragickým incidentom
  • Ten sa odohral v Čachticiach v nedeľu 17. septembra
polícia, policajný zásah, páska
Ilustračný obrázok, TASR/Jaroslav Novák
  • Trenčiansky krajský policajný vyšetrovateľ obvinil 48-ročného muža v súvislosti s tragickým incidentom
  • Ten sa odohral v Čachticiach v nedeľu 17. septembra

V súvislosti s tragickým usmrtením ženy po náhodnom výstrele v obci Čachtice v okrese Nové Mesto nad Váhom navrhol dozorujúci prokurátor väzobné stíhanie 48-ročného muža. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

„Vyšetrovaním bolo preukázané, že obvinený počas údržby dlhej guľovej zbrane porušil zákonom uloženú povinnosť, podľa ktorej ako držiteľ zbrojného preukazu je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť pri manipulácii so zbraňou a strelivom,“ informovala Kuzmová s tým, že obvinený muž je stále v cele predbežného zaistenia.

Súd však rozhodol, že do väzby nepôjde.

Padlo už aj obvinenie

Trenčiansky krajský policajný vyšetrovateľ obvinil 48-ročného muža v súvislosti s tragickým incidentom. Ten sa odohral v Čachticiach v nedeľu 17. septembra. Muža obvinili z usmrtenia.

Podľa informácií od trenčianskej polície došlo k tragédii, keď počas manipulácie so strelnou zbraňou v bytovom dome došlo k náhodnému výstrelu.

Projektil prenikol cez okno a zasiahol 30-ročnú ženu, ktorá stála pri kuchynskom okne. Žena utrpela strelné zranenia na hrudníku a na mieste nehody zraneniam podľahla.

Podľa informácií tvnoviny.sk šlo o bývalého policajta, ktorý si čistil poľovnícku zbraň. Guľka zasiahla mladú ženu až o niekoľko ulíc ďalej, miesto výstrelu a miesto tragédie sú od seba vzdialené 200 metrov. 

Obeťou je žena, ktorá je podľa informácií Markízy učiteľkou v škôlke. Ostalo po nej trojročné dieťa, nedávno sa vrátila do práce z rodičovskej dovolenky.

„Vo veci tragického zasiahnutia ženy projektilom zo zbrane v Čachticiach bolo vznesené obvinenie. Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne obvinil 48-ročného muža z prečinu usmrtenia,“ informuje o tom trenčianska krajská polícia na svojom Facebooku

 

Zdroje: TASR, tvnoviny.sk, FB/Polícia Trenčiansky kraj

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá