Traja ex-riaditelia CIA naznačili, že mimozemšťania môžu byť reálni. Kontakt s nimi môže skončiť zle, varuje známy fyzik

  • Bývalý riaditeľ CIA James Woolsey naznačil, že mimozemšťania môžu byť skutoční
  • Ide už o tretieho vysokého úradníka USA, ktorý v poslednej dobe pripustil existenciu mimozemšťanov
  • Uznávaný americký fyzik Michio Kaku zas varuje pred možným kontaktom s mimozemšťanmi
  • Kaku tvrdí, že kontakt s mimozemšťanmi by pre ľudstvo mohol skončiť zle. Vyzýva na opatrnosť
allien
Unsplash/Stephen Leonardi
  • Bývalý riaditeľ CIA James Woolsey naznačil, že mimozemšťania môžu byť skutoční
  • Ide už o tretieho vysokého úradníka USA, ktorý v poslednej dobe pripustil existenciu mimozemšťanov
  • Uznávaný americký fyzik Michio Kaku zas varuje pred možným kontaktom s mimozemšťanmi
  • Kaku tvrdí, že kontakt s mimozemšťanmi by pre ľudstvo mohol skončiť zle. Vyzýva na opatrnosť

Bývalý riaditeľ CIA James Woolsey naznačil, že mimozemšťania môžu byť skutoční. Uviedol, že lietadlo jeho priateľa zastavilo vo výške 40 000 stôp (12 192 metrov).

Podľa Independent je Woolsey tretím vysokým úradníkom USA, ktorý túto možnosť naznačil. Woolsey, ktorý pôsobil za vlády Billa Clintona, sa objavil na konšpiračnom kanáli Youtube „The Black Vault Originals“. Na kanáli diskutoval o svojej knihe „Operation Dragon.“ Podľa neho Harvey Oswald zavraždil prezidenta Johna F. Kennedyho na pokyn sovietskeho Ruska.

Viac incidentov s UFO ako si ľudia uvedomujú

V relácii sa dostala na pretras aj téma mimozemského života. Woolsey tvrdil, že okolo neho prebehli rôzne príbehy o nevysvetliteľných fenoménoch lietania a vďaka tomu nepopiera existenciu mimozemského života.

 „V priebehu rokov sa vyskytli udalosti jedného druhu, ktoré zvyčajne zahŕňajú nejaký druh lietadla,“ uviedol.  Vyjadril sa, že jeho kamarát „dokázal svoje lietadlo zastaviť vo výške 40 000 stôp, a to potom nepokračovalo v prevádzke ako bežné lietadlo.“

zdroj: Unsplash/Albert Antony

Ďalším bývalým vládnym činiteľom, ktorý to naznačil, je John Brennan, riaditeľ CIA počas vlády prezidenta Baracka Obamu. Povedal: „Myslím si, že je trochu trúfalé a arogantné, aby sme verili, že nikde v celom vesmíre neexistuje iná forma života.

Do tretice Trumpov bývalý riaditeľ národného spravodajstva John Ratcliffe v relácii Fox News tvrdil, že vláda zaznamenala v súvislosti s UFO oveľa viac incidentov, ako si verejnosť uvedomuje.

Kontakt s mimozemšťanmi sa môže pre nás zle skončiť 

Uznávaný americký fyzik Michio Kaku, ktorý sa špecializuje na teóriu superstrún sa vyjadril, že by sme mali byť pri kontaktne s mimozemšťanmi opatrní. Kaku, ktorý je zároveň popularizátorom vedy v rozhovore pre The Guardian vyjadril svoju obavu, že mimozemšťania nás môžu dobyť.

„Čoskoro budeme mať na obežnej dráhe teleskop Webb a budeme sa môcť pozerať na tisíce planét, a preto si myslím, že je dosť veľká šanca, že môžeme nadviazať kontakt s mimozemskou civilizáciou,“ uviedol fyzik v rozhovore.

Teleskop Jamesa Webba nahradí Hubblov teleskop. Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) na svojich webových stránkach uvádza, že teleskop bude až 100-krát výkonnejší ako jeho predchodca. Vďaka neviditeľným infračerveným vlnovým dĺžkam bude môcť ďalekohľad pozerať 13 miliárd rokov dozadu v čase, kvôli rýchlosti svetla prechádzajúceho vesmírom, a objaviť obrovské množstvo galaxií, ktoré predtým vedci nevideli.

zdroj: Pixabay/Pexels

Podľa Kaku by sme však mimozemšťanov kontaktovať nemali. „Existuje niekoľko mojich kolegov, ktorí veria, že by sme ich mali osloviť. Myslím, že je to hrozný nápad. Všetci vieme, čo sa stalo Montezumovi, keď sa pred toľkými stovkami rokov stretol v Mexiku s Cortésom,“ vysvetlil vedec.

Dodal, že ak si nimi naviažeme predsa len kontakt, mali by sme postupovať veľmi opatrne a obozretne. „Osobne si teraz myslím, že cudzinci budú priateľskí, ale nemôžeme s tým hazardovať,“ upozornil.

Zdroje: Independent, the Guardian, NASA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá