Transport aplikácie, ktoré ti ušetria peniaze pri presune kdekoľvek v Európe

  • Tiež patríš medzi cestovateľov, ktorí sa vždy snažia vidieť viac a minúť menej? Tak potom ťa určite budú zaujímať tieto transport aplikácie, ktoré ti nielen ušetria peniaze, ale zároveň aj myslia na životné prostredie a zaručene ti zlepšia deň!
collage-transport-apps
drivy.com/visitbuffaloniagara.com
  • Tiež patríš medzi cestovateľov, ktorí sa vždy snažia vidieť viac a minúť menej? Tak potom ťa určite budú zaujímať tieto transport aplikácie, ktoré ti nielen ušetria peniaze, ale zároveň aj myslia na životné prostredie a zaručene ti zlepšia deň!

Drivy, Francúzsko

Ideálny spôsob presúvania sa po krajine, do ktorej si prišiel ako turista? Tým je určite požičané auto. Ide však aj on pekne drahý spôsob, no to je niečo, čo aplikácia Drivy dokáže zmeniť. Tá sa totiž snaží takýto spôsob prepravy spraviť dostupným pre každého.

foto: bloomberg.com

Nápad, ktorý ti umožňuje požičať svoje auto a zarobiť tak, ak ho akurát nepotrebuješ už má vo Francúzsku celkom slušnú databázu. Okrem iného tiež spolupracuje s francúzskym ridesharing projektom Bla Bla Car a o poistenie áut sa stará poisťovňa Allianz.

 

Carma, Írsko

Firma, ktorá vznikla v roku 2007 pod názvom Avego prešla určitým vývojom a dnes sa radí medzi najzaujímavejšie aplikácie svojho typu v Európe. Aplikácie Carma ti ponúka možnosť nájsť ľudí, ktorí cestujú po rovnakých trasách ako ty, a tak vám všetkým dokáže ušetriť peniaze. Tak ako BlaBlaCar či iné ridesharing aplikácie aj Carma sa zameriava na voľné miesta v každom aute a ich zaplnenie.

foto: yozio.com

 

TripnDrive, Francúzsko

Odlietaš na dovolenku a nechceš nechať svoje auto len tak nechať stáť na parkovisku a platiť drahé parkovné? Čo tak ho radšej požičať nejakému inému cestovateľovi, ktorý práve priletel do tvojej krajiny? Môžeš mu tak zabezpečiť odvoz rovno z letiska.

foto: tripndrive/twitter

Aplikácia sa snaží požičanie auta spraviť dostupným pre každého a zároveň podporuje komunitu cestovateľov, ktorým takýmto spôsobom výrazne zjednodušuje život. Pokiaľ teda toto leto plánuješ dovolenku vo Francúzsku, TripnDrive určite stojí za vyskúšanie.

 

MyTaxi, Po celej Európe

Firma, ktorá vznikla zlúčením anglickej aplikácie Hailo a nemeckého MyTaxi, dnes patrí medzi najväčšie taxi spoločnosti v Európe a je jedným z najsilnejších konkurentov Uberu. Nápad už stihol naraisovať stovky miliónov eur od rôznych investorov, čo taktiež ukazuje jeho silu. Na Slovensku MyTaxi síce nevyužiješ, no pokiaľ rád cestuješ, určite sa ti oplatí mať ho v mobile.

 

HOPIN, Slovensko

Medzi súčasne top transport aplikácie v Európe nepochybne patrí aj prvá slovenská taxi appka HOPIN. Tá sa, hoci už dávno nepôsobí len na Slovensku, stále snaží Slovákom ušetriť peniaze.

No a turistom taktiež. Tí, ktorí sa ocitnú napríklad na bratislavskej hlavnej stanici a potrebujú odvoz, totiž väčšinou za taxi výrazne preplatia. Za takú 3-minutovú cestu si taxikár od turistu totiž pokojne zapýta aj 18 eur. HOPIN sa toto snaží zmeniť.

foto: fb/hopin

Nedávno preto prišiel s výzvou pre každého, kto má možnosť odporučiť slovenskú transport aplikáciu turistom. Za rovnakú sumu sa s jeho taxíkmi totiž odvezieš pokojne aj do Vajnor. Aplikácia má navyše aj anglickú verziu, čo každý dezorientovaný cudzinec na 100 % ocení.

CompareMyFare, Anglicko

Taxík v Londýne nemusí byť vôbec lacná záležitosť. Preto vznikla aplikácia CompareMyFare, ktorá ti v anglickej metropole pomôže nájsť ten najlacnejší odvoz! Ako? Jednoduchým porovnaním ceny.

 

Wheely, Rusko a Londýn

Posledná aplikácia nášho zoznamu nie je tak úplne low-cost, no určite stojí za spomenutie. Nápad, ktorý vznikol so sídlami v Moskve a v Londýne umožňuje svojim používateľom nájsť prostredníctvom aplikácie luxusný odvoz či osobného šoféra.

foto: wheely.com

Pokiaľ teda patríš medzi tých, ktorí si radi na cestách doprajú, určite sťahuj Wheely do mobilu. Wheely garantuje, že šofér, ktorí po teba príde na letisko bude čakať v obleku, s ceduľkou s tvojím menom, v prípade nepriaznivého počasia ťa schová pod dáždnik a hudbu v aute prispôsobí tvojej chuti. Musíš ale rátať s tým, že si za to budeš musieť poriadne zaplatiť.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Hopin.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech