Trestné oznámenie v prípade smrti slovenského milionára Lazara. Advokát rodiny reaguje

  • Nedávno svet opustil jeden z najbohatších Slovákov Michal Lazar
  • Roky bojoval s chorobou
  • Na trestné oznámenie reaguje advokát rodiny
Immocap projekt New Istropolis, Michal Lazar
Michal Lazar a projekt Nový Istropolis, TASR/Štefan Puškáš, Pavol Zachar
  • Nedávno svet opustil jeden z najbohatších Slovákov Michal Lazar
  • Roky bojoval s chorobou
  • Na trestné oznámenie reaguje advokát rodiny

Len prednedávnom sme ťa informovali o úmrtí 66-ročného slovenského podnikateľa a právnika Michala Lazara. Pôsobil aj ako generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky či ako pracovník štátneho podniku zahraničného obchodu Omnia a rakúskej banky Girozentrale. Patril medzi najbohatších Slovákov.

Smrť tvrdo zasiahla Lazarovu rodinu a mnohých jeho blízkych, no nedá sa povedať, že bola úplne nečakaná. Lazar totiž dlhé roky bojoval s ťažkou chorobou. Vo veci padlo aj trestné oznámenie, ktorým sa má zaoberať polícia.

„Podané trestné oznámenie považuje pozostalá rodina za prejav osobnej zlomyseľnosti a šikany konkrétnej osoby. JUDr. Lazar zomrel na následky dlhej a intenzívne liečenej ťažkej choroby. Šírenie hoaxov ohľadom iných príčin smrti už zakázal aj súd neodkladným opatrením. Žiadame všetkých, aby rešpektovali súkromie rodiny, a zosnulému dopriali dôstojný posledný odpočinok,“ povedal advokát rodiny Viktor Ewerling.

Známy podnikateľ

Michal Lazar si vybudoval významné postavenie aj v podnikateľskom svete s osobitným dôrazom na železničný priemysel. Jeho podnikateľské úsilie kulminovalo vlastníctvom Tatravagónky Poprad, ktorú spoluvlastnil s Alexejom Beljajevom. Táto firma, s tržbami presahujúcimi 600 miliónov eur, sa etablovala ako najväčší výrobca nákladných železničných vagónov v Európe.

V rámci svojho rozsiahleho portfólia Lazar spoluvlastnil aj obchodný holding Top Auto s Petrom Lukešom a Ladislavom Rehákom a mal podiely v realitnom sektore, kde spolu s Lukešom rozvíjal projekty ako The Mill a nový Istropolis v Bratislave.

V roku 2020 bola vo verejnosti diskutovaná Lazarova snaha získať štátnu podporu vo výške 60 miliónov eur, čo vyvolalo otázky o jeho politických spojeniach, najmä s vysokopostavenými členmi strany Smer. Lazar sa však bránil, tvrdiac, že jeho stretnutia boli čisto súkromnej povahy.

Zdroje: Plus 7 dní, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá