Tretia turistická útulňa vyrastie v blízkosti Košíc. Jej kapacita je veľká, odvážlivci môžu stráviť noc výnimočne

  • Tretia turistická útulňa vyrastie v smere na Kloptaň
  • Zmestí sa do nej viac ako 10 ľudí, poskytne aj exteriérový priestor na spanie
pjimage – 2021-09-29T124148.363
madebythe
  • Tretia turistická útulňa vyrastie v smere na Kloptaň
  • Zmestí sa do nej viac ako 10 ľudí, poskytne aj exteriérový priestor na spanie

Slovenskí turisti, ktorí nedočkavo čakali na vizualizácie tretej útulne, za ktorou stojí kolektív autorov Lukáš Lečko, Ľubomíra Blašková a Tomáš Bačinský, sa dočkali. Spoločnosť madebythe spolu s turistickým oddielom Hikemates ich zverejnili iba pred niekoľkými dňami.

Všetky nadčasové útulne budú umiestnené v bezprostrednej blízkosti turistických chodníkov v národných parkoch a chránených krajinných oblastiach v rôznych lokalitách na Slovensku. Tretiu nájdeš konkrétne  na červenej trase Cesty Hrdinov SNP, 30 km východne od Košíc, kúsok pred sedlom Jedľovec v smere od vrchu Kloptaň.

zdroj: madebythe

Rozprávkový domček sa nachádza uprostred listnatého lesa a návštevníkom poskytne útočisko a priestor pre odpočinok. Hoci je domček na prvý pohľad maličký, podľa vizualizácií interiéru je viditeľné, že to tak nie je. „Po vstupe do objektu sa turista ocitne v nevykurovanom uzavretom zádverí, kde sa môže oprášiť a odložiť si špinavé a mokré veci,“ uvádza madebythe na svojom Instagrame. Toto zádverie slúži aj na to, aby sa teplo pri každom otvorení dverí nedostávalo von. 

zdroj: madebythe

Interiér nie je striktne delený, no aj napriek tomu ponúka návštevníkom rôznorodosť zákutí. Nocľah v útulni je organizovaný v dvoch úrovniach, vyvýšene po stranách alebo v podkroví sprístupnené rebríkom, ktorý zároveň slúži aj ako vešiak. Pozoruhodná je aj kapacita chatky, pretože v jednej chvíli v nej môže byť a nocovať až 11 ľudí.

zdroj: madebythe

Šikovne je vymyslený aj exteriér, ktorý ponúka postranné niky. Tie môžu slúžiť ako ochrana pred vetrom alebo dažďom. Prístupné sú však aj počas krásnych slnečných dní, kedy si v nich návštevníci môžu oddýchnuť a najesť sa. Odvážlivci v nich môžu dokonca stráviť noc.

zdroj: madebythe
Zdroj: Madebythe

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá