Trhovisko Miletičova čaká veľká rekonštrukcia. Toto sú prvé návrhy na jeho obnovu

  • Ak sa situácia neskomplikuje, prvé práce by sa mohli realizovať už budúcu zimu
  • Cieľom rekonštrukcie je obnoviť stánky a verejné priestory
  • Ako vyzerajú prvé návrhy na novú podobu trhoviska?
ruzinov.sk
  • Ak sa situácia neskomplikuje, prvé práce by sa mohli realizovať už budúcu zimu
  • Cieľom rekonštrukcie je obnoviť stánky a verejné priestory
  • Ako vyzerajú prvé návrhy na novú podobu trhoviska?

S revitalizáciou trhoviska Miletičova v Bratislave by sa mohlo začať už tento rok, ružinovskí poslanci na vypracovanie projektu schválili rozpočet 50-tisíc eur. Pre SITA to uviedla hovorkyňa mestskej časti Ružinov Tatiana Tóthová.

„Až na základe tohto projektu budeme vedieť, ako bude vynovené trhovisko vyzerať, aké investície si to bude vyžadovať, aj to, ako bude samotná rekonštrukcia prebiehať,“ doplnila Tóthová.

Prvé práce už budúcu zimu

Poslanci Ružinova schválili 50-tisíc eur na projekt revitalizácie Miletičovej z rozpočtu mestskej časti. Táto položka zahŕňa prípravu zadania na ideovo-architektonickú súťaž so zapojením odbornej verejnosti, samotnú súťaž a projektovú dokumentáciu rekonštrukcie a revitalizácie trhoviska.

„Ak sa situácia neskomplikuje, prvé práce by sa mohli robiť už budúcu zimu, keď je trhovisko najmenej vyťažené,“ spresnila hovorkyňa Ružinova.

zdroj: Ruzinov.sk

„Po rokoch minimálnych investícií už trhovisko Miletičova nevyzerá najlepšie. Preto som veľmi rád, že po vzájomnej dohode aj s primátorom Matúšom Vallom naši poslanci navrhli vyčlenenie prostriedkov na architektonickú štúdiu obnovy a skrášlenia Miletičky,“ uviedol starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti.

Ako ďalej dodáva, nič sa nebude búrať, privatizovať ani developovať. „Cieľom je obnoviť stánky a verejné priestory, aby Miletičova zostala trhoviskom, ale civilizovaným, hodným 21. storočia,“ doplnil starosta. Do piatka sú vo vstupnej hale Ružinovského úradu vystavené návrhy študentov Fakulty architektúry na novú podobu trhoviska.

Všetky návrhy na novú podobu trhoviska

Zdroje: SITA, ruzinov.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá