Tri Slovenky si založili značku, ktorá je láskavá k životnému prostrediu

  • Kozmetika nemusí byť pre prírodu záťažou
  • Tri Slovenky dokázali, že sa to dá aj čistým spôsobom
  • Kozmetika nemusí byť pre prírodu záťažou
  • Tri Slovenky dokázali, že sa to dá aj čistým spôsobom

Tri Slovenky Mary, Adel a Janka, ktoré pochádzajú z rôznych kútov krajiny, sa spojili na spoločnej ceste za čistou prírodnou dekoratívnou kozmetikou, ktorej výroba nebude pre životné prostredie toxická.

Janka založila značku Híling zdravá krása a teraz úzko spolupracuje s Mary a Adel. Na stránke Start Lab sa im rozvoj svojho projektu podarilo vyzbierať viac peňazí, ako pôvodne potrebovali. Teraz im už nič nebráni vo výrobe prírodných rúžov, maskary, očnej linky či očných tieňov. „Malovýroba je pre mňa zárukou čerstvosti, originality a sily výrobkov,“ píše Janka.

Čistá, prírodná kozmetika pochopiteľne potrebuje „seberovný“ a pre prírodu neškodný obal. Dievčatá si uvedomujú prísne hygienické pravidlá, no nenechávajú sa odradiť a svoje produkty poctivo balia do čo najšetrnejších obalov pri zachovaní hygieny. Kozmetiku od Híling si ženy budú po minutí môcť kúpiť a doplniť do fľaštičiek/obalov, ktoré už majú.

Mary a Adel svoju lásku k prírodnej kozmetike preniesli do blogu purebeautybuddies.sk, kde okrem produktových recenzií ponúkajú aj recepty na výrobu kozmetiky, ktorú si môžeš vyrobiť doma.

„Pri výrobe chceme myslieť ekologicky a nakupovať suroviny, ktorých obaly čo najmenej zaťažujú životné prostredie. Naša kozmetika bude vyrobená z prírodných fair-trade surovín, krásna a kvalitná,“ uvádzajú v krátkom profile na Start Lab.

Každý kozmetický výrobok od Híling musí splniť prísne laboratórne kritéria a prejsť špeciálnou certifikáciou a ženy sa môžu spoľahnúť na jeho bezpečnosť.

Kozmetické výrobky najskôr putujú do laboratória, kde sa mikrobiologicky otestujú. Potom sa vzorka ľudí podujme na testovanie v praxi a na záver sa celý proces uzavrie potrebnou administratívnou a certifikáciou. Celý proces trvá dva až tri mesiace.

K šetrnej a zero waste starostlivosti o pleť patria aj látkové tampóny, ktorá sa dajú prať v pračke či v rukách. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech