Tridsiatnici Miro a Peter: Neľutujeme, že sme ostali pracovať na Slovensku. Vyrábame tepelné čerpadlá, ktoré sú našou budúcnosťou

Snímka obrazovky 2022-05-16 o 15.41.29
STIEBEL ELTRON Slovakia

Byť mladým človekom hľadajúcim pracovné miesto je dnes v mnohých slovenských regiónoch skutočne náročné. Na jednej strane sú tu veľké očakávania, na tej druhej nedostatočné platové ohodnotenie, práca na viaceré zmeny bez príplatku a neustále sa meniace tváre na pracovisku. Preto je dobré písať o úspešných príbehoch, ktoré sú dôkazom toho, že kto hľadá, skutočne nájde. A pritom nemusí odísť ani zo svojho rodného kraja.

Keď sa súrodencov Mira a Petra opýtate, prečo sa rozhodli dvaja mladí ľudia pracovať v závode vyrábajúcom tepelné čerpadlá a ohrievače vody, keď mali len 20 rokov, obaja bez zaváhania odpovedia rýchlo a úprimne. Pre peniaze. Nie je na tom nič zlé, veď každý z nás pracuje pre to, aby si mohol napĺňať svoje životné sny a zároveň platiť účty. Mnohí ich rovesníci museli pritom odísť do zahraničia, aby si na svoje živobytie mohli zarobiť. V podtatranskom regióne však nie je dôvod na to, aby mladí ľudia museli odchádzať.

„Úprimne, nikdy som nerozmýšľal nad tým, že by som šiel za prácou do zahraničia. Som rád, že som doma a môžem pracovať s ľuďmi, ktorí sú mi blízki a ktorých pozná aj moja rodina. Cítim hrdosť, keď moje ruky prispievajú k výrobe jedinečných a kvalitných produktov, ktoré sa vo svete preslávili aj vďaka mojim starým rodičom a bratovi,“ hovorí Miro, ktorý v spoločnosti STIEBEL ELTRON Slovakia pracuje už pätnásť rokov a zamestnanie v modernom závode, ktorý je súčasťou silnej medzinárodnej značky, odporúča aj ostatným.

Snímka obrazovky 2022-05-16 o 15.41.47
zdroj: STIEBEL ELTRON Slovakia – Mladší z bratov, Miro, si prácu v popradskom závode pochvaľuje. Je hrdý na to, že pokračuje v rodinnej tradícii.

O dva roky dlhšie pracuje v popradských Matejovciach Peter. Je majstrom vo výrobe, a tak má skutočný prehľad o tom, čo brány fabriky opúšťa. „V roku 2005 som bol niekoľko mesiacov bez práce. Mohol som urobiť to isté, čo mnohí moji známi, zbaliť sa a odísť. Do cudziny alebo iného regiónu. Rozhodol som sa ostať a počkať si na príležitosť. V Tatramate, ako sa spoločnosť volala donedávna, pracoval aj starý otec, takže som presne vedel, čo bude náplňou mojej práce. Vidím, že je tu stále možnosť kariérneho rastu a najviac ma teší rodinné a pohodové pracovné zázemie. Každý deň robíme niečo nové, vyrábame produkty, ktoré ľuďom zjednodušujú život a prispievajú aj k udržateľnosti a zelenšej budúcnosti,“ dopĺňa svojho brata – kolegu Peter.

Budúcnosť v slovenských rukách

Spoločnosť STIEBEL ELTRON Slovakia má na severe Slovenska dlhú históriu a na poli zamestnávateľa pevné miesto. „Neustále u nás dochádza k inováciám a dnes pracujeme v skutočne modernom závode. Výroba ohrievačov vody ani tepelných čerpadiel nie je monotónna, nudná. Momentálne si užívam prácu pri ohraňovacom lise. Vždy, keď naše brány opúšťa tepelné čerpadlo, som hrdý na každého z nás. Vyrábame produkty budúcnosti a to všetko pod slovenskými Tatrami. Je dobré vedieť, že pracujete pre lídra v segmente ohrevu vody a obnoviteľných zdrojov energie. Zaujímavé sú aj benefity pre zamestnancov,“ pok

Snímka obrazovky 2022-05-16 o 15.42.00
zdroj: STIEBEL ELTRON Slovakia – Práca v modernom závode. Popradská fabrika hľadá v súčasnosti ľudí na viaceré atraktívne pozície.

A má pravdu. „U nás kladieme veľký dôraz na rodinný a priateľský prístup ku každému nášmu zamestnancovi. Okrem atraktívneho mzdového ohodnotenia si naši ľudia veľmi často pochvaľujú podujatia a benefity, ktoré sú úzko späté práve s rodinou. Náš Deň detí je známy v širokom okolí, rovnako aj bohatý vianočný večierok  či Medzinárodný deň žien. Samozrejmosťou je dovolenkový a vianočný  plat, dochádzkový bonus, náborový príspevok, odmena za odporúčanie nového kolegu do pracovného pomeru a  mnohé ďalšie,“ prezradil Ing. Peter Štrbian, konateľ  spoločnosti STIEBEL ELTRON Slovakia.

V súčasnosti sú v modernom popradskom závode voľné viaceré atraktívne pozície, a to nielen vo výrobnom procese. Mnohé z nich sú pritom vhodné aj pre ženy. Veď kto povedal, že pájkovačom musí byť len muž. Spoločnosť STIEBEL ELTRON Slovakia je zaujímavá aj z hľadiska silnej nemeckej matky. Ide o dôveryhodného zamestnávateľa, ktorý kladie vysoký dôraz na kvalitu, a to aj vo vzťahu ku svojim zamestnancom. Všetky dôležité informácie o voľných pracovných miestach možno získať aj online alebo na čísle 052/7127225.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá