Triumf v dizajne: Bentley ti predá apartmán za milióny eur, autovýťahom sa dovezieš až k posteli

  • Bentley Residences bude zrejme tým najprepracovanejším bývaním, aké v Miami za posledné roky pribudlo
  • Apartmán si tu kúpiš za milióny eur
Bentley Residences
Unsplash/jbtc, Bentley Residences
  • Bentley Residences bude zrejme tým najprepracovanejším bývaním, aké v Miami za posledné roky pribudlo
  • Apartmán si tu kúpiš za milióny eur

Na Sunny Isles Beach na Miami sa formuje luxusná novinka. Ide o výstavbu stoviek rezidencií z dielne Bentley, ktoré majú byť pre kupcov pripravené už v roku 2026. Ich dizajnérmi sú Brett Boydell a Chris Cooke, ktorí viedli dizajn projektu v úzkej spolupráci s Dezer Development a Sieger Suarez Architects. 

Brett Boydell, vedúci oddelenia dizajnérskych spoluprác v Bentley, o tomto projekte hovorí: „Jedným z najväčších úspechov pri navrhovaní auta je, že celá skupina dizajnérov spolupracuje, aby to vyzeralo, akoby to vyšlo z ruky jednej osoby. S Bentley Residences máme rovnakú vzrušujúcu výzvu, ale v 70-poschodovom meradle.“

Chris Cooke, manažér dizajnu produktov Bentley, konštatuje: „V tejto budove sme venovali rovnakú pozornosť detailom, rovnako, ako to je v prípade našich áut. Každý priestor je iný, no s výraznými dizajnovými prvkami Bentley, ktoré sú v harmonickom štýle.“

Bentley Residences
zdroj: Bentley Residences

Každá rezidencia bude mať samostatný balkónový bazén a bude ponúkať výhľad cez okná, ktoré sa tiahnu od podlahy až po strop. Sklenené panely v tvare diamantu zdobiace fasádu budovy, sú zase naklonené tak, aby vytvárali prirodzený lom svetla.

Rovnaké vzory sa nesú v rámci celého projektu. Ide napríklad aj o dlaždice v tvare diamantu, ktoré zdobia podlahu vstupnej haly. Jednoduchý diamantový motív je akýmsi podpisom značky Bentley a nachádza sa v každom z produktov tejto spoločnosti.

h1
zdroj: Bentley Residences

Súkromné ​​a spoločné vybavenie zahŕňa: kino, herňu, wellness centrum, whisky bar, cigarový salónik či reštauráciu. Kino bolo navrhnuté tak, aby napodobňovalo koncept interiéru auta Bentley.

Herňa je hypermoderná a vybavená VR súpravami a simulátormi golfu aj jazdy autom.  Stavbu zdobí whisky bar, ktorý je inšpirovaný ikonickou matricovou mriežkou automobilov Bentley. Bar, zavesený na strope, pôsobí beztiažovo, akoby plával.

Bentley Residences
zdroj: Bentley Residences

Cena bytov začína na sume od 5 miliónov dolárov (4,7 milióna eur). Súkromná plážová budova bude mať 216 zariadených rezidencií s pôdorysmi od 488,29 m2 do 588,35 m2.

Na predaj sú apartmány s troma spálňami a troma kúpeľňami, ktoré majú rôzne veľkosti balkónov. Treba tiež spomenúť, že rezidencie boli navrhnuté ako 7-hviezdičkový hotel.

Bentley Residences
zdroj: Bentley Residences

V cele budove Bentley Residences sa budú nachádzať kusy nábytku Bentley Home. Tento rad je ručne vyrábaný v Taliansku a je známy mimoriadnou úrovňou remeselného spracovania. Diely majú výrazné línie a napodobňujú materiály a povrchové úpravy automobilov značky.

Vstupná hala budovy má mať niekoľko pôsobivých stĺpov. Každý z nich obsahuje drevenú mozaiku, ktorú doplní medený prach. Táto technika bola použitá aj v koncepčnom vozidle Bentley, EXP 100 GT.

Bentley Residences
zdroj: Bentley Residences

Pre tímy Bentley Motors a Dezer Development je skutočne dôležité, aby v celej budove Bentley Residences pochádzalo čo najviac materiálov z miestnych zdrojov a aby každý jeden prvok zodpovedal rovnakým náročným štandardom kvality materiálov.

Prírodné materiály sa výrazne vyskytujú v celej budove. Kľúčové je drevo, koža a sklo. Dokonca sa tu nachádza aj výťah, ktorý auto ubytovaného hosťa dopraví až do apartmánu.

h4
zdroj: Bentley Residences

Prezident Dezer Development Gil Dezer pre SupercarBlondie.com o takzvanom Dezervatore povedal:

„Keď sme sa prvýkrát stretli s Porsche Design, mali sme brainstorming o tom, aká by mala byť budova a ako bude Porsche Design súvisieť s nehnuteľnosťami, a všetci sme sa okamžite zhodli, že musíme priviesť cestujúcich v ich autách priamo do bytu,“ povedal.

Bentley Residences
zdroj: Bentley Residences

„Súkromie a bezpečnosť sú tiež dôvodom, prečo si naši zákazníci Dezervator obľúbili, pretože majú možnosť ísť priamo do bytu bez toho, aby museli vystúpiť z auta.“

Dezer tiež povedal, že nezamýšľanou výhodou automobilového výťahu v tomto novom postpandemickom svete je, že človek nemusí zdieľať priestor s niekým iným.

Bentley Residences
zdroj: Bentley Residences

Koncept však nie je nový, Dezer Development a Porsche Design vytvorili podobný výťah už predtým. Na tej istej pláži majú túto službu k dispozícii aj obyvatelia Porsche Design Tower.

Zdroje: Bentley Residences, superblondie.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá