Trnava dostane atrakciu, aká na Slovensku nemá obdobu. Bročka plánuje investovať milióny eur

  • Mesto Trnava má dobré správy pre všetkých aktívnych ľudí
  • Primátor Peter Bročka predstavil plán na vybudovanie špeciálneho atletického ihriska
Facebook/ Peter Bročka
  • Mesto Trnava má dobré správy pre všetkých aktívnych ľudí
  • Primátor Peter Bročka predstavil plán na vybudovanie špeciálneho atletického ihriska

Mesto Trnava na čele s primátorom Petrom Bročkom oznámilo skvelé novinky. V meste už čoskoro vyrastie unikátna šikmá šprintérska dráha. 

Ľuďom by mala byť k dispozícii už toto leto a nachádzať sa bude na Slávii medzi futbalovými ihriskami. Ide na slovenské pomery o v skutku špecifický projekt športovej infraštruktúry, aký by si v našej krajine a zrejme aj v okolitých štátoch hľadal len veľmi ťažko.

Umelý sneh stál milión eur, zjazdovky sú plné ľudí, no vleky aj tak stoja, tvrdí šéf tatranského strediska

Nová dráha umožní všetkým záujemcom atletický tréning behu do kopca, ale aj celú škálu behu do schodov rôznych sklonov a veľkostí. Trnavská dráha bude so svojimi dvesto metrami a umelým povrchom určite vyhľadávaným projektom.

zdroj: Facebook/ Peter Bročka

Verejné obstarávanie na dodávateľa stavby v predpokladanej hodnote zákazky 416 000 eur začalo 13. februára 2021. Podľa Petra Bročku je výbornou správou skutočnosť, že 100 000 eurami na tento projekt prispel aj Slovenský olympijský výbor.

„Ja som naozaj hrdý na to, kam sa nám podarilo vďaka práci celého tímu naše krásne mesto posunúť. Nič z toho by nebolo možné bez vašej dôvery, trpezlivosti a podpory, ktorú si nesmierne vážim. Čaká nás ešte kopa práce. Teším sa na to. Najbližšie roky nalejeme do športu a nielen do Slávie milióny eur, takže počet príležitostí športovať určite vzrastie,“ napísal primátor.

zdroj: Facebook/ Peter Bročka
zdroj: Facebook/ Peter Bročka

Okrem šikmej šprintérskej dráhy mesto chystá aj projekt pre fanúšikov cyklistiky, nakoľko tu pribudne takzvaný pumptrack. Ani ten však nebude obyčajný. Podľa primátora bude trnavský pumptrack na Slovensku bez konkurencie. 

„Ja nerobím pol-projekty a pokiaľ ide o dizajn a návrh tohto projektu, nemám pochýb, že je spracovaný elitou v obore a to je to, čo ma zaujíma,“ napísal na sociálnej sieti Bročka. Za vizualizáciami návrhu trnavského pumptracku stojí ateliér m8arch.

6 slovenských architektonických skvostov sa uchádza o najprestížnejšie ocenenie v Európe. Nechýba medzi nimi ani cintorín

Primátor doplnil, že v zadaní projektu sa píše o vôbec najväčšom a najlepšom pumptracku v našej krajine. Presne to isté zadanie bude mať skatepark, keď preňho nájdeme nekonfliktné a rozmerovo dostatočné miesto,“ napísal primátor. 

Pumptracky sú známe tým, že sú ideálnou možnosťou pre nácvik rovnováhy, ovládania a získanie základných zručností na bicykloch, zároveň je to výborný prostriedok pre zábavu a zlepšovanie technických zručností.

Primárne sa na ňom jazdí na bicykloch – MTB, trekových bicykloch či BMX. Dá sa však využiť aj pre kolobežky, in-line či skateboardy.  V súvislosti s novými investíciami je nutné tiež spomenúť, že mesto Trnava má znova najlepšie finančné zdravie spomedzi všetkých slovenských krajských miest.

Vyplýva to z analýzy zverejnenej Inštitútom pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO). Štúdia bola realizovaná v rámci projektu zameraného na monitorovanie hospodárenia miest, obcí a vyšších územných celkov.

Trnava dostane jeden z najvýznamnejších projektov. Legendárne „Káčko“ sa zrenovuje za takmer 8 miliónov eur

Takzvané finančné zdravie vypovedá o miere udržateľného hospodárenia samospráv bez rizika problémov v súčasnosti aj budúcnosti. Na základe údajov z Ministerstva financií Slovenskej republiky boli na stupnici od nuly po šesť hodnotené vybrané ukazovatele za ostatné štyri roky, ako napríklad celková výška dlhu, dlhová služba, bilancia bežného účtu, záväzky po lehote splatnosti či záväzky viac ako 60 dní po splatnosti. 

Vo všetkých posudzovaných parametroch Mesto Trnava už po tretí raz potvrdilo svoje kvalitné finančné hospodárenie. „Dobré výsledky v hodnotení finančného zdravia máme dlhodobo. Som rád, že stabilne potvrdzujeme kvalitné hospodárenie nášho mesta,“ dodal primátor Trnavy Peter Bročka.

Zdroje: hospodarenieobci.sk, Mesto Trnava, Facebook/ Peter Bročka

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech