Trnava je plná “nefkusu”. Preniká do všetkých kútov Slovenska a je poriadne nákazlivý

Untitled design – 2023-03-14T133811.083
Nefkus

Najväčšiu koncentráciu nefkusu na meter štvorcový nájdete v industriálnom kolose v Trnave, v areáli bývalých Trnavských automobilových závodov. V budove Coburgovej drôtovne tu sídli multifunkčné štúdio, ktoré má Nefkus v kreatívnej DNA.

Sme nefkusní a tak sa nám to páči

Nefkus Creative house vznikol v roku 2018 z odvážnej myšlienky – v priemyselnej zóne mesta vybudovať kreatívny multižánrový priestor. Pri jeho vzniku však nestála iba nadčasová vízia, ale aj potreba vytvoriť zázemie službám, ktorým sa jeho zakladatelia už venovali.

„Ako kreatívci z rôznych oblastí sme potrebovali priestor, ktorý by spĺňal naše pracovné požiadavky, no zároveň by nás neobral o pocit slobody a inšpirácie potrebnej pre tvorbu. Unavovali nás priestory bez duše s kazetovým stropom, a tak sme hľadali miesto, ktoré by vystihlo nás aj našu tvorbu,“ hovorí majiteľ a zakladateľ Martin Krajčovič. Výber padol na jednu z architektonických dominánt tohto miesta, budovu drôtovne z roku 1920.

„Vždy to tu žilo priemyslom. Dalo by sa povedať, že my len nadväzujeme na odkaz, ktorý sme prebrali spolu s drôtovňou. Akurát náš priemysel má ešte prívlastok kreatívny,“ dodáva Martin, ktorý je dizajnérom s výrazným rukopisom. Základným prístupom, ktorý sa v tvorbe Nefkusu objavuje, je inovatívnosť.

„Baví nás neustále sa posúvať a hľadať nové a nové možnosti v tvorbe. Sme kamoši aj s AI a vždy sa snažíme myslieť o krok vpred.“

IMG_0009
zdroj: Nefkus

Môžeš byť nefkusný, a nemusíš sa toho báť

Jednou z hlavných služieb v portfóliu Nefkusu je tvorba kreatívnej stratégie a brandingu. Nefkus v jeho názve je synonymom odvahy a nezávislosti, a tú pretavuje aj do svojich vizuálov. „Nebojíme sa experimentovať a prinášať netradičné realizácie. No vždy zvolíme cestu, ktorá klientovi sadne viac. Raz je nefkusná, inokedy konzervatívna.“ Štúdio má v portfóliu branding vinárstiev so silnou tradíciou, ale aj koncepty mladých značiek z oblasti gastronómie, gamingu či lifestylu. „Na každý projekt nazeráme s citom a kladieme dôraz na koncept a jeho výslednú výpovednú hodnotu.“

Produkcia na svetovej úrovni

Na treťom poschodí historickej drôtovne sa okrem kancelárií kreatívneho tímu nachádzajú dva profi ateliéry. Vďaka nim je tvorba Nefkusu absolútne sebestačná a komplexná. Foto a video ateliér slúži potrebám klientov, no je otvorený aj všetkým zaujímavým projektom zvonku. Unikátom je pol tonové robotické rameno, ktoré dokáže opakovať zábery bez najmenších odchýlok aj tisíckrát za sebou. Do video tvorby tak prináša doslova novú perspektívu. Hudobná produkcia má v priestoroch Nefkusu rovnako silné zázemie.

Hudobná réžia disponuje perfektným akustickým ošetrením a najmodernejšími softvérmi a v nahrávacom štúdiu uzrelo svetlo sveta už niekoľko albumov, najmä od lokálnych tvorcov. Štúdio má však ambíciu aj všetky predpoklady na to, aby bolo aj v európskom merítku.

IMG_0005
zdroj: Nefkus

Priestor pre zaujímavé projekty

Víziou Nefkusu bolo od začiatku spájať ľudí s odvahou tvoriť. Aj preto prišiel trnavský creative house aj s myšlienkou coworkingu. „Sme otvorení všetkým zaujímavým nápadom a radi poskytneme zázemie každému nezávislému tvorcovi, it-čkárovi, architektovi či komukoľvek, kto potrebuje kreatívne nakopnúť.“ V zdieľaných priestoroch vznikajú nielen nové priateľstvá, ale aj skvelé spolupráce.

„S príchodom nových členov vždy hľadáme aj možnosti vzájomnej spolupráce. Dokážeme pružne reagovať na potreby našich členov, a tak nám v coworkingu neustále pribúdajú zlepšováky.“

Nefkusný coworking má open space, samostatnú kanceláriu, bar, kuchynku, obrovskú knižnicu či konferenčnú miestnosť. „Vieme, že networking je dnes mimoriadne dôležitý. Preto sú naše priestory pripravené spájať – ľudí, nápady aj výsledky ich úsilia.“

IMG_0016
zdroj: Nefkus

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá