Trnavské Nádvorie zabodovalo v prestížnej súťaži architektúry. Za projektom stojí Matúš Vallo

  • O tom, že sa na Slovensku nachádza nespočetné množstvo zaujímavej architektúry niet pochýb
  • Niektoré z budov dokonca získavajú prestížne ocenenia
  • Výnimkou nie je ani budova nachádzajúca sa v centre Trnavy
pjimage (68)
Facebook/Nádvorie
  • O tom, že sa na Slovensku nachádza nespočetné množstvo zaujímavej architektúry niet pochýb
  • Niektoré z budov dokonca získavajú prestížne ocenenia
  • Výnimkou nie je ani budova nachádzajúca sa v centre Trnavy

Trnavské Nádvorie vzniklo v roku 2018 a odvtedy sa tu stretávajú ľudia všetkých vekových kategórií. Pravidelne sa tu konajú rôzne koncerty a podujatie, ktoré navštevujú ľudia zo všetkých kútov Slovenska. Za jednou zo stavieb stojí dnešný bratislavský primátor, architekt Matúš Vallo, ktorý ju navrhol.

Pod celý projekt sa podpísala rodina Trnkovcov. Miroslav Trnka chcel investíciou podporiť svoje rodné mesto, a keďže mal predošlé skúsenosti s ateliérom Vallo Sadovsky Architects, voľba bola jasná. Práve jedna z budov projektu Nádvorie získala prestížnu cenu Life Challenge Award, ktorú udeľuje spoločnosť Baumit Austria. Zvíťazila v kategórii nebytová výstavba.

zdroj: Facebook/Nádvorie

Návštevníci nájdu v areáli tri národné kultúrne pamiatky. Konkrétne ide o meštianske prejazdové domy, ktoré vyžadovali veľmi citlivú rekonštrukciu. História niektorých objektov sa datuje do 14. storočia, so zmenami zo 16. – 20. storočia.

Súčasťou projektu sú kvalitné reštaurácie a kaviarne, a zaujímavé obchody. Sídlia tu však aj viaceré firmy ako je napríklad Trnavské rádio, reštaurácia Akadémia, alebo Herbert sirupy. 

Projekt má v sebe spájať kultúrne centrum ideálne na koncerty, premietania aj predstavenia, so začiatkom nového akademického roka tu bude aj priestor pre nadštandardné ubytovanie pre približne desiatku vybraných talentovaných študentov formou štipendia či prvé coworkingové centrum v meste s približne štyridsiatimi miestami, vytvorené pre podporu startupov, freelancerov a kreatívnych nápadov.

K novému priestoru v meste patria aj klasické kancelárske priestory. Michal Trnka povedal: „Nechceme ich prenajímať na komerčnej báze, skôr sa k tomu snažíme mať taký kurátorský prístup, a to aj za cenu toho, že nebudú dlhšie obsadené alebo nebudeme schopní dosiahnuť taký nájom aký by sme chceli.“

Zdroj: Nadvorie.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech