Trochu iný papamobil. Pápež dostal úplne nové Lamborghini Huracán

  • A akoby tých super správ nebolo naraz priveľa, hneď ho aj predá v aukčnej sieni RM Sotheby's, pričom výťažky z predaja pôjdu na dobré účely.
  • A akoby tých super správ nebolo naraz priveľa, hneď ho aj predá v aukčnej sieni RM Sotheby's, pričom výťažky z predaja pôjdu na dobré účely.

Musím uznať, že táto charita má skutočne štýl. Stačí, keď disponujete Lamborghini Huracán (alebo ich ideálne vyrábate) a darujete ho stelesnenu toho najvyššieho dobra na planéte – napríklad aktuálnemu pápežovi Františkovi.

A pritom nejde o hocaké Lamborghini. Toto je špeciálne upravené luxusnou divíziou značky, Ad Personam.

Celý skutok sa udial 15. novembra a pápež zjavne neskrýva radosť zo svojho daru. Kto by sa o niečo také aj snažil, však?

Ale späť ku konaniu dobra. Peniaze, za ktoré sa toto Lamborghini predá, pôjdu hneď medzi niekoľko šťastlivcov.

A v úvode článku som si tak trocha robil srandu. Táto beštia s V10 nie je úplne darom pápežovi, no bola mu odprezentovaná ako dar od Lamborghini.

Aby trochu pomohol tomuto automobilu vyťažiť čo najviac peňazí pre obeti obchodu s bielym mäsom, týrané ženy či deti na africkom kontinente a kresťanov v Iraku, ktorí pomoc cirkvi potrebujú.

Vozidlo je vyhotovené vo farbe Bianco Monocerus, zároveň dostalo pásiky vo farbe Giallo Tiberino ako odkaz na vlajku Vatikánu.

Toto lambo sa bude dražiť 12. mája na budúci rok, tak ak máš kešene a charita ti nie je cudzia, myslím, že exkluzívny Huracán Performante a radosť z dobrého skutku sú krásna kombinácia.

Zdroj: Lamborghini

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK