Trojica dospelých Slovákov dokopala a okradla 13-ročného chlapca z Afganistanu. Všetko si natáčali, skončili vo väzbe

  • Video sa začalo šíriť sociálnymi sieťami, ľudia ho preposielali policajtom
  • Trojica obvinených bola vzatá do väzby
polícia slovensko
Facebook/Polícia SR
  • Video sa začalo šíriť sociálnymi sieťami, ľudia ho preposielali policajtom
  • Trojica obvinených bola vzatá do väzby

Polícia Slovenskej republiky informovala o útoku na chlapca, ktorý je pôvodne z Afganistanu. Napadnutie si traja dospelí muži natáčali na video, ktoré kolovalo internetom. Traja muži z Medzilaboriec si na telefón bez hanby natočili, ako napadli a okradli len 13-ročného chlapca.

Pýtali si od neho peniaze

Dané video viacerí zaslali aj mužom zákona. Zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinila humenská vyšetrovateľka troch mužov vo veku 21 rokov. Všetci pochádzajú z Medzilaboriec.

Trojica dospelých mužov stretla v nedeľu 23.1. mladistvého chlapca z Afganistanu. Polícia informuje, že sa tak stalo v časti Medzilaboriec medzi Zámočníckou ulicou a koľajovou traťou.

Muži mali chlapca chytiť za bundu a pýtať si od neho peniaze. Popritom dostal 13-ročný chlapec aj niekoľko úderov do hlavy. Napokon sa chlapcovi podarilo z rúk útočníkov vytrhnúť, dal sa teda na útek.

Trojica ho však onedlho opäť chytila. Tentokrát ho mali zvaliť na zem, kde do neho podľa správ polície opakovane udierali a kopali, o čom svedčia aj viaceré zranenia na chlapcovom tele. Okrem bitky ho aj okradli, vzali mu hotovosť vo výške 50-tich eur.

Trojica sedí vo väzbe

„Na obvinených vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na ich vzatie do väzby,“ uviedla polícia z Prešovského kraja včera. Dnes už vo väzbe sedia.

Polícia konštatuje, že je zarážajúce, že sa len pár týždňov „po prípade Miloslavov“ objavilo na internete opäť video, ktoré zachytáva útok na maloletú osobu.

„Ak si niekto myslí, že je nad zákonom, že môže konať, ako chce, a že mu prejde zverejňovanie takýchto videí, tak je na omyle. Polícia bude v týchto prípadoch vždy konať podľa zákona,“ uvádza polícia na sociálnej sieti. Pripomínajú, že ak máš akékoľvek informácie k trestnej činnosti, tak si ich nemáš nechávať pre seba ani svojich followerov, máš ich poskytnúť polícii.

Zdroje: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Facebook/Polícia SR Prešovský kraj

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá