Trōv: Zhodnoťe svoj majetok!

  • Vlastníte veľa vecí - od malých drobností, ktoré máte schované pod posteľou, až po umenie a hodnotnú elektroniku? Chceli by ste v nich mať poriadok a zároveň zistiť ich trhovú hodnotu? Trōv vám pomôže.
image_1397997028.jpeg
  • Vlastníte veľa vecí - od malých drobností, ktoré máte schované pod posteľou, až po umenie a hodnotnú elektroniku? Chceli by ste v nich mať poriadok a zároveň zistiť ich trhovú hodnotu? Trōv vám pomôže.

 

Jeho hlavným cieľom je poskytnúť ucelený obraz o vašom majetku, zobraziť celkové portfólio aj s hodnotami, a tým vám pomôcť kontrolovať, riadiť a zhodnotiť všetko, čo vlastníte. Zároveň sa aplikácia stará o vaše aktíva, upozorňuje na všetky podujatia a miesta, kde by ste ich mohli zhodnotiť. Okrem toho ponúka služby poradcov a sprostredkovateľov.

Ako na to? Stiahnete si appku (momentálne je dostupná len pre iOS) a vytvoríte si účet. Tu je jeden menší problém, a to registračné heslo. Buď o neho požiadate alebo rovno vypíšete to vývojárske – NSTART. V zásade je jedno, ktoré z nich, keďže ide zatiaľ iba o beta verziu. Následne môžete nahadzovať položky buď cez čiarový kód, pri autách cez VIN kód, alebo jednoducho produkt odfotíte. K fotke potom pridáte doplnkové informácie, ako napríklad za koľko ste ho kúpili, v ktorom roku, dátum výroby a názov predajcu. iPhone, cez ktorý sa prihlásite, ho hneď nájde a rovno zhodnotí. 

Trōv umožňuje katalogizovať informácie o veciach, ktoré vlastníte. Zároveň si k produktom môžete ukladať dokumenty (bloček, záručný list), priložiť číslo poistenia produktu, alebo nechať si majetok ohodnotiť. A nakoniec – v prípade, ak chcete produkt predať – jednoducho ho aj s fotografiami môžete zdieľať na sociálnych sietiach. Vaše porfólio môžete porovnať s cenami na trhu cez eBay, Zillow alebo Blue Book a ak uspejete, cez tieto platformy ho aj predáte. Všetky výrobky si môžete označiť aj s polohou. 

http://www.pallmallartadvisors.com/wp-content/uploads/Screen-Shot-2014-03-20-at-12.36.18-PM.png

Cieľovou skupinou sú majetnejší ľudia. Trōv neslúži na predaj Xboxu, alebo starého rádia. Hlavným cieľom je predávať hodnotnú elektroniku, šperky a umenie. Tvorcovia spájajú svet aktív s poisťovníctvom, čím vytvárajú na týchto trhoch synergiu.

Momentálne existuje 436 účtov, ktoré spolu zdieľajú majetok v hodnote 3,7 milióna dolárov, z čoho najväčší podiel má umenie (3,36 milióna dolárov). Medzi ďaľšie kategórie patrí elektronika, šperky, autá, nábytok a iné.

Zakladateľom platformy je Scott Walchek. Do dnešného dňa získal investíciu 6,8 milióna dolárov, ktorú chce využiť na rozvoj platformy a výskum, ktorý by objavil nové pridané hodnoty v tomto odvetví.

Aplikácia je zatiaľ dostupná len pre iPhone, avšak pripravuje sa aj pre ostatné operačné systémy.

 

zdroj: trov.com, thinkadvisor.com, akartajive.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech