Trúfol by si si na 8-hodinový pracovný pohovor? Táto slovenská firma ho robí

  • Vymenil by si 30 minút potenia sa na pohovore za celý deň u potenciálneho zamestnávateľa?
  • Slovenská firma so svetovo úspešnými klientami sa túto možnosť rozhodla využiť
  • V PLATFORME môžeš stráviť celých 8 hodín a na to, aby si sa sem dostal, nemusíš dokonca poslať ani životopis
Copy of DSC03673
PLATFORM
  • Vymenil by si 30 minút potenia sa na pohovore za celý deň u potenciálneho zamestnávateľa?
  • Slovenská firma so svetovo úspešnými klientami sa túto možnosť rozhodla využiť
  • V PLATFORME môžeš stráviť celých 8 hodín a na to, aby si sa sem dostal, nemusíš dokonca poslať ani životopis

Predstav si, ako si sa cítil pred svojim posledným pracovnými pohovorom. Zovretý žalúdok, sucho v ústach, spotené dlane. Vzhľadom na to, že tradične zvykne pohovor prebiehať najdlhšie hodinu, je to ešte znesiteľný stav. Čo by si však urobil, ak by tvoj pracovný pohovor trval presne tak dlho ako jeden deň v práci?

Slovenský PLATFORM, o ktorom vie celý svet vďaka spoluprácam s významnými značkami ako napríklad Spotify, LG, Avon, HP či Huawei, sa rozhodol šikovných ľudí do svojho tímu získať prostredníctvom jedinečného výberového konania. Takého, kde si počas klasickej 8-hodinovej pracovnej doby vyskúšaš všetko potrebné.

„Znie to možno odstrašujúco, ale v podstate ide o obyčajný pracovný deň. Naši budúci kolegovia budú počas tohto dňa pracovať na reálnych zadaniach  od reálnych klientov. Tento testovací deň nám prezradí mnoho vecí. Ako je na tom daná osoba s verbálnou komunikáciou? Ako pracuje v tíme? Dokáže pracovať na úlohách samostatne? Ako prezentuje výsledok svojej práce? Ako reaguje a argumentuje pri kritike? Je kvalita výstupov dostačujúca?“ hovorí Lukáš Horák, CEO PLATFORM.

zdroj: PLATFORM

Hoci to môže znieť odstrašujúco pre tých, ktorí hľadajú prácu, no sú stále zamestnaní, zatiaľ si však všetci podľa Lukášových slov len pochvaľovali. Voľný deň v práci si dokázali zabezpečiť a pravdou je, že tento čas v novom jobe nemusí byť výhodou len pre zamestnávateľa, ale aj potenciálneho zamestnanca. Sám zistíš, či ti daná práca vyhovuje, či zapadneš do kolektívu alebo aj takú drobnosť, či majú v blízkosti dobrú kantínu a v kuchynke dobrú kávu.

Zatiaľ takto PLATFORM skúšal testovať len záujemcov o kreatívne pozície ako dizajnér, programátor, projektový či obchodný manažér, pretože práve tí majú možnosť spoločnosti poslať portfólio svojich doterajších prác. Žiadny životopis tu totiž od teba pýtať nebudú. Namiesto neho postačí krátka video prezentácia.

„Zabudnite na štandardné životopisy. Nezaujíma nás, do akej školy kandidát chodil a koľko rokov skúseností má v tomto odvetví. Dokonca nás v podstate nezaujíma ani to, kde doteraz pracoval. Možno je to dizajnér z Facebooku alebo programátor z Google, ale čo tam presne robil? Zaujíma nás, kým je náš budúci kolega DNES, čo DNES dokáže robiť,“ približuje Lukáš.

zdroj: PLATFORM

Po tomto dni dá spoločnosť uchádzačom podrobnú spätnú väzbu. Obe strany objektívne zhodnotia svoj spolu strávený čas a tí, ktorí si počínajú najlepšie, sa PLATFORM snaží čo najskôr zasvätiť do svojich procesov. Zažil si už podobný kreatívny prístup? Daj nám vedieť.

„Zastaralé a večne sa opakujúce otázky na pohovoroch prinesú akurát nacvičené odpovede, ktoré nič o človeku neprezradia. Tradičné spôsoby pri prijímaní nových kolegov do tímu pre nás nefungujú. Našli sme spôsob, ako nájsť talent alebo naopak odhaliť toxických kolegov. A to ešte predtým, ako ich posadíme vedľa nás. Väčšinou nám na to stačí jeden deň,“ uzatvára Lukáš.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech