Trump inšpiroval 400 vedcov, aby kandidovali do úradu

  • Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré.
26-trump-shrug.w600.h315.2x
  • Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré.

Vedecká komunita v USA zažila drsný týždeň, keďže prezident Donald Trump vyhlásil vojnu vzdelaniu založenému na vedeckých dôkazoch. Veda má byť nezaujatá, ale Biely dom v priebehu niekoľkých dní umlčal Twitter vládnej agentúry National Park Service, zmrazil granty pre Agentúru pre ochranu životného prostredia a z federálnych webových stránok odstránil dôkazy o klimatických zmenách.

foto: newsweek.com

Vedci v reakcii na tento príval „alternatívnych faktov“ a falošných správ plánujú demonštrovať vo Washingtone D.C. a stovky z nich dokonca uvažujú uchádzať sa o verejnú funkciu.

Tu prichádza k slovu 314 Action – vedecký politický akčný výbor pomenovaný po prvých troch čísliciach pí. “314 Action sa obáva, že vzdelávanie STEM (science, technology, engineering and mathematics) v Spojených štátoch čoraz viac zaostáva za zvyškom sveta, naši politickí predstavitelia naďalej popierajú vedecké fakty a Kongres nedokáže plne financovať vedecký výskum, aby sme mohli riešiť pálčivé otázky v oblasti životného prostredia, ako sú klimatické zmeny a sociálne problémy, ako je násilie so zbraňami,” píše sa na internetovej stránke neziskovej organizácie.

foto: meydan.tv

V posledných dvoch týždňoch viac ako 400 ľudí na 314 Action prejavilo záujem o on-line informačné bloky, pomocou ktorých chce výbor informovať STEM pracovníkov, ktorí uvažujú o prvom kandidovaní do úradu. Ak bude aspoň zlomok z týchto ľudí zvolených, bude to intelektuálna injekcia, ktorú kongres tak zúfalo potrebuje.

„Prehrávame a jediný spôsob, ako to zastaviť, je dostať do úradu viac ľudí s vedeckým zázemím.“ povedala zakladateľka 314 Action, Shaughnessy Naughton pre Atlantic.

zdroj: inhabitat.com, zdroj titulnej fotografie: nymag.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech