Trump prekonal rekord v počte tweetov za jeden deň. Ako sú na tom svetoví či slovenskí lídri?

  • Trump považuje Twitter za kľúčový nástroj pre komunikáciu s voličmi
  • Jeho účet je aj tým najsledovanejším na Twitteri
BeFunky-collage-5
TASR
  • Trump považuje Twitter za kľúčový nástroj pre komunikáciu s voličmi
  • Jeho účet je aj tým najsledovanejším na Twitteri

Americký prezident Donald Trump v stredu pokoril svoj predchádzajúci rekord v počte tweetov a retweetov vo funkcii hlavy štátu, informuje ČTK. Na jeho obľúbenej sociálnej sieti Twitter zanechal šéf Bieleho domu podľa portálu Factba.se vyše 125 odkazov počas jediného dňa, ktoré sa z veľkej časti týkali ústavnej žaloby, ktorej momentálne čelí.

Trump považuje Twitter za kľúčový nástroj pre komunikáciu s voličmi a využíva ho nielen na písanie vlastných tweetov, ale aj k retweetovaniu cudzích komentárov. Vlani 12. decembra, keď komentoval diskusiu v Snemovni reprezentantov pred schvaľovaním ústavnej žaloby, využil Twitter na zverejnenie správ 123 krát za deň, čo bol až do stredy rekordný počet v čase prezidentovania. Tento rekord teraz prekonal, ako uviedol portál Factba.se, ktorý vytvára štatistiky k jeho prezidentovaniu.

Absolútny osobný rekord v tweetovaní Trump vytvoril v januári 2015, keď podľa spomínaného servera napísal 161 odkazov. Vtedy však ešte nebol prezidentom.

Kto bol na Twitteri najaktívnejší a kto má najviac sledovateľov?

Twitter a celkovo sociálne siete sa v súčasnosti stávajú čoraz obľúbenejšou formou komunikácie aj zo strany štátnych úradníkov či inštitúcií. Napriek tomu, že na Slovensku sa väčšej obľúbe teší najmä Facebook, portál twiplomacy.com do svojho rebríčka zaradil aj slovenských zástupcov.

zdroj: twiplomacy.com

Portál medzi najdôležitejšie slovenské účty na Twitteri spomedzi štátnych predstaviteľov zaradil na prvé miesto prezidentku Zuzanu Čaputovú. Na druhom mieste sa umiestnil Peter Pellegrini a trojicu najlepších účtov na Twitteri uzatvára minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

Portál, ktorý sa zaoberá štatistikami na sociálnych sieťach vytvoril aj rebríček tých najsledovanejších a najaktívnejších svetových lídrov na Twitteri za rok 2019.

Najsledovanejším účtom na Twitteri bol v roku 2019 účet amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorého sleduje viac než 66 miliónov používateľov. Na druhom mieste je premiér Indie, ktorého sleduje približne 51 miliónov a treticu uzatvára pápež František s vyše 49 miliónmi sledovateľov.

zdroj: TASR

Rebríček najaktívnejších svetových lídrov bol vytvorený na základe toho, koľko príspevkov dá na sociálnu sieť používateľ za jediný deň. Prvenstvo v roku 2019 patrilo Ministerstvu zahraničných vecí Venezuely, ktoré denne pridalo v priemere 42 tweetov.

Zdroje: twiplomacy.com, ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech