Taliban akceptujete, mňa ste umlčali, to je neprijateľné. Trump si založil vlastnú sociálnu sieť s názvom TRUTH, v deň spustenia mu ju hackli

  • Donald Trump prišiel o svoje profily na Facebooku či Twitteri, najnovšie si vytvoril vlastnú sociálnu sieť
  • Tvrdí, že uňho nikoho neumlčia
Donald Trump
SITA/AP/Evan Vucci
  • Donald Trump prišiel o svoje profily na Facebooku či Twitteri, najnovšie si vytvoril vlastnú sociálnu sieť
  • Tvrdí, že uňho nikoho neumlčia

Bývalý americký prezident Donald Trump oznámil v stredu plán na spustenie vlastnej sociálnej siete s názvom TRUTH Social. Avizoval, že beta verzia pre „pozvaných hostí“ by sa mala spustiť na budúci mesiac. Informovala o tom agentúra AFP.

Platformu bude vlastniť spoločnosť Trump Media & Technology Group (TMTG), ktorá má v úmysle spustiť aj predplatenú video službu na požiadanie, ktorá bude obsahovať zábavné programy.

„Vytvoril som TRUTH Social a TMTG, aby som sa postavil tyranii Big Tech (veľké technologické spoločnosti). Žijeme vo svete, kde má (afganské militantné hnutie) Taliban obrovskú prítomnosť na Twitteri, no váš obľúbený americký prezident bol umlčaný. To je neprijateľné,“ zdôraznil Trump vo vyhlásení.

Trumpove kontá na Twitteri, Facebooku a ďalších sociálnych sieťach boli zablokované po útoku jeho priaznivcov na sídlo Kongresu vo Washingtone, ku ktorému došlo 6. januára.

Kritici Trumpovi vyčítali, že k útoku podnecoval aj svojimi statusmi, čím porušil pravidlá on-line sietí. Krátko pred útokom vyslovil doteraz nepreukázané obvinenia z podvodov v prezidentských voľbách, ktoré prehral.

Trumpova sieť je hacknutá

Ako uvádza Daily Mail, stránka novej sociálnej siete bývalého prezidenta Donalda Trumpa bola dnes len pár hodín po oznámení hacknutá. Ako ďalej uvádzajú, „niekoľko technologických reportérov stránku našlo, vstúpilo na ňu a vytvorilo falošné profily pre Trumpa a bývalého viceprezidenta Mikea Penceho.“

Sociálna sieť bola hacknutá po dvoch hodinách od Trumpovho oznámenia o existencii tejto sociálnej sieti.

Zdroje: TASR, Daily Mail

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie