Trump vo videu z nemocnice: Experimentálna liečba ktorú dostávam, je zázrak

  • Americký prezident Donald Trump, ktorý sa spolu s manželkou Melaniou infikoval novým druhom koronavírusu sa už cíti "oveľa lepšie"
  • Trump vo videu zdôraznil, že nemal inú možnosť ako pokračovať v práci z nemocnice. "Nemal som na výber. Len som nechcel zostať v Bielom dome,"
trump
Twitter/trump/screenshot
  • Americký prezident Donald Trump, ktorý sa spolu s manželkou Melaniou infikoval novým druhom koronavírusu sa už cíti "oveľa lepšie"
  • Trump vo videu zdôraznil, že nemal inú možnosť ako pokračovať v práci z nemocnice. "Nemal som na výber. Len som nechcel zostať v Bielom dome,"

Americký prezident Donald Trump, ktorý sa spolu s manželkou Melaniou infikoval novým druhom koronavírusu sa už cíti „oveľa lepšie“. Keď ho v piatok priviezli do vojenskej nemocnice Waltera Reeda neďaleko Washingtonu, necítil sa tak dobre, povedal šéf Bieleho domu vo videu zverejnenom v noci na nedeľu na Twitteri.

„Teraz sa cítim oveľa lepšie, tvrdo pracujeme na tom, aby som sa úplne zotavil,“ uviedol ďalej Trump, ktorého hlas bol podľa svetových agentúr trochu zastretý a viditeľne sa mu ťažšie dýchalo. Verí, že sa „čoskoro“ vráti do Bieleho domu a teší sa na pokračovanie kampane pred novembrovými prezidentskými voľbami. Nasledujúce dni budú podľa neho „skutočnou skúškou“ v ďalšom priebehu jeho choroby: „Uvidíme, čo sa stane v najbližších dňoch.“

Trump vo videu zdôraznil, že nemal inú možnosť ako pokračovať v práci z nemocnice. „Nemal som na výber. Len som nechcel zostať v Bielom dome,“ povedal s tým, že mu bola ponúknutá i alternatíva „zamknúť sa“ a liečiť vo svojom sídle. Trump povedal, že ako politický vodca Spojených štátov musí byť v prvej línii: „Nemôžem byť zavretý v miestnosti na najvyššom poschodí a v úplnom bezpečí… Ako vodca sa musíte k problémom postaviť čelom. Doteraz nebol veľký vodca, ktorý by to urobil,“ uviedol americký prezident, ktorý sa zároveň poďakoval za vyslovenú podporu.

Trump v noci na piatok na Twitteri oznámil, že on a jeho manželka Melania majú pozitívne testy na nový druh koronavírusu. V noci na sobotu ho previezli vrtuľníkom z Bieleho domu do vojenskej nemocnice pri Washingtone. Trumpov osobný lekár Sean Conley označil v sobotu prezidentov stav ako dobrý. Podľa neho nemá teplotu ani problémy s dýchaním, nemusí byť napojený na prístroje a jeho symptómy sa zmierňujú. Saturácia jeho krvi kyslíkom sa pohybuje na úrovni 96 – 98 percent, čo je dôležitá hodnota, pretože ak ochorenie COVID-19 napadne pľúca, telo je horšie zásobované kyslíkom.

Trump dostal aj druhú dávku lieku s účinnou látkou remdezivir, ktorý by mal dostávať päť dní. Po jej podaní nenastali nijaké komplikácie, uviedol Conley. Šéf kancelárie Bieleho domu však Mark Meadows však uviedol, že Trumpov zdravotný stav bol v priebehu piatka istý čas „veľmi znepokojujúci“. Podľa neho bude pre ďalší priebeh prezidentovej liečby rozhodujúcich nasledujúcich 48 hodín.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech