Trump zaútočil na politického oponenta bizarným videom. „Diskutovali“ v ňom Musk, FBI aj Satan

  • Trump reagoval na ohlásenie DeSantisovej kandidatúry zvláštnym spôsobom
  • Zdieľal bizarné satirické video
  • Skutočnú diskusiu poznačili technické problémy
Bývalý prezident USA Donald Trump
Bývalý americký prezident Donald Trump a záber zo satirického videa, TASR/AP/Evan Vucci
  • Trump reagoval na ohlásenie DeSantisovej kandidatúry zvláštnym spôsobom
  • Zdieľal bizarné satirické video
  • Skutočnú diskusiu poznačili technické problémy

Spojené štáty americké čakajú už budúci rok prezidentské voľby a ich výsledok je stále vo hviezdach. Doposiaľ svoju kandidatúru oznámili zvučné mená ako súčasný prezident a demokrat Joe Biden či bývalý prezident a republikán Donald Trump.

O titul hlavy štátu však zabojuje aj ďalší kandidát, ktorý zdanlivo leží svojmu republikánskemu kolegovi v žalúdku.

DeSantis komunikoval cez Twitter

Republikánsky guvernér amerického štátu Florida Ron DeSantis v stredu oficiálne oznámil svoju kandidatúru na nomináciu Republikánskej strany v amerických prezidentských voľbách v roku 2024.

DeSantis tak spravil v priamom prenose na sociálnej sieti Twitter v spoločnosti vlastníka tejto platformy, miliardára Elona Muska, informuje TASR podľa tlačovej agentúry AFP.

DeSantis, ktorý krátko predtým vyplnil dokumenty vyžadované federálnou volebnou komisiou, sľubuje, že povedie Američanov do novej éry úspechu a bude bojovať za ich slobody.

„Som Ron DeSantis a kandidujem za prezidenta, aby som viedol náš veľký americký návrat,“ povedal republikán vo videu. Zábery zverejnil chvíľu pred plánovaným začiatkom živého vysielania s Muskom, ale podujatie poznačili technické problémy.

Bizarný útok

Od ohlásenia svojej kandidatúry v roku 2022 proti svojmu oponentovi DeSantisovi tvrdo bojuje Donald Trump a to aj napriek tomu, že obidvaja patria do Republikánskej strany. Jeho posledný útok súvisiaci s oznámením kandidatúry prostredníctvom platformy Twitter by sa však dal označiť za skutočne bizarný.

Ako informuje portál Forbes, Trump prostredníctvom sociálnych sietí Instagram a Truth Social zdieľal amatérsky vyrobené a na prvý pohľad satirické video, ktoré napodobňuje udalosti priameho prenosu na Twitteri.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by President Donald J. Trump (@realdonaldtrump)

Video znázorňuje fiktívny telefonát medzi Elonom Muskom a Ronom DeSantisom, do ktorého sa však v tomto prípade, na rozdiel od reality, pridali aj iné známe mená. Do rozhovoru tak zavítal napríklad George Soros, Adolf Hitler, FBI či dokonca Satan.

Celé video je relatívne humorné a je jasné, že jeho hlavným cieľom je diváka pobaviť. Vo fiktívnom rozhovore sa napríklad predstaviteľ FBI spýta zvyšných prítomných na „spôsob, akým odstránia Trumpa“. Elon Musk ho následne upozorní, že ide o verejný hovor a počujú ho státisíce ľudí. Predstaviteľ FBI zanadáva a odpojí sa.

Či Donald Trump video zdieľal len ako vtip, alebo za celou záležitosťou videl hlbší zmysel, jasné nie je. K príspevku nepridal žiadny popis. V komentároch na sociálnej sieti si však vyslúžil slušnú dávku kritiky. Niektorí používatelia ho napríklad považujú za „vystrašeného“, iní si zase myslia, že sa správa „detinsky“. Forbes zistil, že video pochádza z platformy Patreon a vyrobil ho podporovateľ Donalda Trumpa.

Technické problémy

Diskusiu medzi Muskom a DeSantisom sprevádzalo množstvo problémov. Pokúšalo sa ju totiž naraz počúvať viac ako 400 000 ľudí a zvuk systému opakovane „spadol“, kým sa DeSantis napokon objavil vo vysielaní.

Ron DeSantis
zdroj: TASR/AP, Ron Johnson

„Máme obrovské množstvo ľudí online, takže servery sú trochu zaťažené. Prerozdeľujeme ich kapacitu, aby sme zvládli tú záťaž; je to naozaj šialené,“ povedal Musk.

Avizovaná konverzácia medzi DeSantisom a Muskom nakoniec trvala viac ako hodinu, ale technické problémy pretrvávali.

Zdroje: Forbes, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá