Trumpa chcú vymazať z filmu Sám doma, filmový Kevin je za. Vydieral nás, lebo si chcel zahrať, hovoria filmári

  • Hviezda filmu Sám Doma Macaulay Culkin schválil snahu ľudí, ktorí chcú aby bol Trump z filmu odstránený
  • Nahradiť ho má samotný herec vo svojej terajšej 40-ročnej podobe
  • Pochválil aj dizajnéra Maxa Schrampa, ktorý digitálne odstránil Trumpa aj jeho hlas
  • Trumpa už v minulosti z filmu odstránili. Učinila tak kanadská štátna televízia CBC, ktorá zato bola kritizovaná
Trump kevin
Twitter/Jesse Case
  • Hviezda filmu Sám Doma Macaulay Culkin schválil snahu ľudí, ktorí chcú aby bol Trump z filmu odstránený
  • Nahradiť ho má samotný herec vo svojej terajšej 40-ročnej podobe
  • Pochválil aj dizajnéra Maxa Schrampa, ktorý digitálne odstránil Trumpa aj jeho hlas
  • Trumpa už v minulosti z filmu odstránili. Učinila tak kanadská štátna televízia CBC, ktorá zato bola kritizovaná

Hviezda filmu Sám Doma Macaulay Culkin schválil snahu na sociálnych sieťach ľudí, ktorí sa dožadujú aby bol dosluhujúci prezident Donald Trump odstránený s filmu. Nahradiť ho má samotný herec vo svojej terajšej, 40-ročnej podobe. Culkin odpovedal na tweet s názvom „petícia digitálne za digitálne nahradenie Trumpa v Sám doma 2“. Herec odpovedal ako „predané“.

Neskôr napísal „bravo“ ku tweetu dizajnéra Maxa Schrampa, ktorý digitálne odstránil Trumpa aj jeho hlas.

Ďalší ľudia v petícii požadujú aby Trumpa vo filme nahradil zvolený prezident Joe Biden. Doteraz petíciu podpísalo 425 ľudí, cieľ je 500.

Trump vydieral režiséra, aby ho obsadil do filmu

S účinkovaním Trumpa vo filme sa spájajú kontroverzie. Režisér filmu Chris Columbus sa v rozhovore pre Insider vyjadril, že Trump dosiahol svoje pôsobenie vo filme vydieraním. Trump vtedy vlastnil slávny newyorský hotel Plaza, kde sa scéna natáčala. „Zaplatili sme poplatok, ale on povedal:  „Jediný spôsob, ako môžete použiť Plaza, je, ak budem vo filme,“ uviedol Columbus. „Takže sme súhlasili, že ho uvedieme do filmu, a keď sme ho premietali prvýkrát, stalo sa to najzvláštnejšie: Ľudia jasali, keď sa na obrazovke objavil Trump.“

Trump vo filme radí Kevinovi, kde je lobby. Táto scéna sa stala aj terčom rôznych memečiek, napríklad po voľbách sa úlohy vymenia a Trump sa naopak pýta Kevina, kde je východ z Oválnej pracovne. Po útoku na Kapitol naopak radí útočníkovi, ktorý kradne rečnícky pult, kde je východ z Kapitolu. Teraz pribúdajú na Twitteri príspevky, kde Trumpa vymieňajú za rôzne osobnosti, ako napríklad za Obamu.

Už raz z filmu odstránený bol 

Trumpa už v minulosti z filmu odstránili. Stalo sa tak v decembri 2019, keď kanadská štátna televízia CBC odvysielala časť filmu, kde bol Trump vystrihnutý. Na poplach vtedy bil Trumpov syn Donald Jr., ktorý zdieľal článok upozorňujúci na vystrihnutie Trumpa. „Vysielanie filmu Sám doma 2 spoločnosťou CBC bolo upravené už nejaký čas,“ napísal na twitteri Chuck Thompson, hovorca vysielateľa. „Toto sa stáva pravidelne pri filmoch prispôsobených pre televíziu. Scéna s Donaldom Trumpom bola jednou z niekoľkých, ktoré boli vystrihnuté z filmu, pretože žiadna z nich nebola neoddeliteľnou súčasťou deja.“

Podľa New York Times ľudia špekulovali, že mohlo ísť o premyslený krok zo strany kanadského premiéra Justina Trudeaua, ktorý je pravý opak Trumpa a panuje medzi nimi značné napätie.

OTÁZKY A ODPOVEDE: Prečo je Trump už aj pre svojich nepriateľ, čo sa to v USA deje a čo je impeachment

Donald Trump podľa svojich priaznivcov a jeho syna Donalda Jr. po útokoch na Kapitol čelí fenoménu cancel cunture, keď ho spoločnosť vylučuje z verejného života. Trump, ktorý pri útoku na Kapitol mohol zohrať kľúčovú rolu, prišiel o svoje účty na sociálnych sieťach a zrušená bola aj sociálna sieť Parler, kde sa jeho priaznivci presúvali. Okrem toho ako prvý prezident v histórii čelí impeachmentu už druhýkrát. Obvinený je z podnecovania povstania.

Zdroje: Insider, New York Times

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK