Trumpa liečia neschváleným experimentálnym prípravkom. Užíva aj doplnky výživy, ktoré môžu bežne kúpiť aj Slováci

  • Ide o "protilátkový kokteil" určený na vyvolanie rezistencie voči koronavírusu SARS-CoV-2, spôsobujúcemu ochorenie COVID-19
  • Trump tiež užíva zinok, vitamín D, famotidín (znižuje produkciu žalúdočnej kyseliny), melatonín (prírodný hormón, ktorý reguluje spánkový cyklus) a každý deň aspirín
trump covid
  • Ide o "protilátkový kokteil" určený na vyvolanie rezistencie voči koronavírusu SARS-CoV-2, spôsobujúcemu ochorenie COVID-19
  • Trump tiež užíva zinok, vitamín D, famotidín (znižuje produkciu žalúdočnej kyseliny), melatonín (prírodný hormón, ktorý reguluje spánkový cyklus) a každý deň aspirín

Americký prezident Donald Trump, ktorému zistili nákazu novým druhom koronavírusu, dostáva liek s účinnou látkou remdezvir a experimentálny prípravok s obsahom protilátok REGN-CoV2 vyvinutý americkou spoločnosťou Regeneron Pharmaceuticals. Uviedla to televízia Sky News.

Podľa svojho osobného lekára Seana Conleyho bola Trumpovi „preventívne“ injekčnou formou podaná dávka osem gramov prípravku s obsahom protilátok REGN-CoV2, ktorý je stále klinicky testovaný. Ide o „protilátkový kokteil“ určený na vyvolanie rezistencie voči koronavírusu SARS-CoV-2, spôsobujúcemu ochorenie COVID-19. Má zabrániť naviazaniu vírusu na bunky a jeho replikácii a zároveň má umožniť imunitnému systému, aby začal vírus likvidovať.

Trump tiež užíva zinok, vitamín D, famotidín (znižuje produkciu žalúdočnej kyseliny), melatonín (prírodný hormón, ktorý reguluje spánkový cyklus) a každý deň aspirín.

Minulý víkend sa REGN-CoV2 začal testovať v „asi troch nemocniciach na severe“ Anglicka, uviedol pre BBC profesor Peter Horby, špecialista na infekčné choroby na Oxfordskej univerzite. Prípravok je podľa neho „veľmi sľubný“ a má „veľký potenciál“. Horby dodal, že jedna dávka poskytuje ochranu na mesiac až šesť týždňov. Doteraz ho dostalo asi 400-500 pacientov a zatiaľ sa neobjavili nijaké znepokojujúce signály ohľadom jeho bezpečnosti.

Podávanie neodskúšaného lieku naopak kritizoval bostonský pohotovostný lekár Jeremy Faust, keďže nie sú dostatočne známe jeho pozitíva a riziká. Riaditeľ firmy Regeneron Pharmaceuticals pre denník New York Times uviedol, že Trump nebol prvým pacientom, ktorý tento prípravok dostal. Jeho spoločnosť ho poskytla Bieleho domu na jeho žiadosť.

 

Trump v noci na piatok na Twitteri oznámil, že on a jeho manželky Melania majú pozitívne testy na nový druh koronavírusu. Krátko predtým potvrdil, že jeho spolupracovníčka Hope Hicksová mala pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2. V noci na sobotu ho previezli vrtuľníkom z Bieleho domu do vojenskej nemocnice Walter Reed Army Medical Center pri Washingtone.

Následne sa ukázalo, že koronavírusom sa v ostatných dňoch nakazili aj manažér Trumpovej volebnej kampane Bill Stepien, predsedníčka Republikánskeho národného výboru (RNC) Ronny McDanielová, prezidentova bývalá poradkyňa Kellyanne Conwayová, republikánski senátori Mike Lee a Thom Tillis, dekan prestížnej katolíckej University of Notre Dame v štáte Indiana, ako aj jeden zamestnanec Bieleho domu a traja novinári.

Špekuluje sa, že zdrojom nákazy je podujatie v Ružovej záhrade Bieleho domu, na ktorom Trump pred týždňom predstavil svoju kandidátku na sudkyňu najvyššieho súdu. Väčšina z vyše 100 hostí nemala rúško a bola vo vzájomnom blízkom kontakte (podávanie rúk, objímanie).

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech