Trumpov Boeing 757 za 100 miliónov má pásy z 24-karátového zlata. Dnes je z neho nepojazdný vrak

  • Trump v stredu absolvoval posledný let s Air Force One
  • Rozlúčiť sa bude musieť aj s letmi na spomínanom Boeing 757, ktorý Trump vo veľkej miere využíval počas predvolebnej kampane v roku 2016
  • Donald Trump počítal s tým, že lietadlo využije najskôr v roku 2025, dnes chátra na letisku
boeing 757, Trump, lietadlo
Screenshot Youtube/ Horiuon Productions SFL, TASR/AP/Alex Brandon
  • Trump v stredu absolvoval posledný let s Air Force One
  • Rozlúčiť sa bude musieť aj s letmi na spomínanom Boeing 757, ktorý Trump vo veľkej miere využíval počas predvolebnej kampane v roku 2016
  • Donald Trump počítal s tým, že lietadlo využije najskôr v roku 2025, dnes chátra na letisku

Boeing 757 Donalda Trumpa v hodnote 100 miliónov dolárov stojí už od roku 2019 na letisku Stewart v New Yorku. Na lietadle sa takmer dva roky nerobili potrebné previerky a tak je prakticky nepojazdné.

Trump si však chcel luxusné lietadlo nechať, pretože očakával, že ho za prezidenta znovu zvolia. Počítal ale s tým, že ho bude potrebovať najskôr v roku 2025, informuje Daily Mail.

Lietadlo údajne musí letieť kvôli opravám k jazeru Charles Lake v Louisiane, avšak na cestu potrebuje nový motor. Ten sa podľa Trumpa stále nepodarilo zohnať, píše o tom Simple Flying. Bývalý prezident však má čím lietať, disponuje vysokorýchlostným súkromným ​​lietadlom Cessna a niekoľkými vrtuľníkmi.

boeing 757, Trump, lietadlo
zdroj: Screenshot Youtube/ Horiuon Productions SFL

Rekonštrukcia modelu 757 sa uskutoční v Citadel Completions, ak sa nájde správny motor do lietadla potrebný na cestu tam a naspäť. „Majiteľom Citadely je nedávno zosnulý Sheldon Adelson, ktorý bol najväčším prezidentovým darcom kampane,“ informoval Jon Ostrower, šéfredaktor The Air Current.

Viaceré doplnky sú z 24-karátového zlata

Lietadlo nedisponuje špičkovými bezpečnostným systémom ako Air Force One, ale interiér je podstatne luxusnejší. Bezpečnostné pásy sú vyrobené z 24-karátového zlata, rovnako aj príslušenstvo, vane a ďalšie drobnosti. Sedadlá sú kožené, je na nich logo rodiny Trumpovcov. Lietadlo má odhadovanú hodnotu asi 100 miliónov dolárov. Bežná cena tohto typu lietadla je okolo 65 miliónov dolárov.

Greta sa pomstila Trumpovi a Simpsonovcom vyšla predpoveď. 5 momentov z inaugurácie, o ktorých hovorí celý svet

Lietadlá Air Force One síce nemajú pozlátené prvky, ale sú väčšie, rýchlejšie a majú väčší dolet. A hlavne sú bezpečnejšie. Air Force One predstavujú dve lietadlá, obe rovnako vybavené. Každé má podľa magazínu Forbes hodnotu 325 miliónov dolárov. Drahé je práve špeciálne vybavenie, ktoré má udržať prezidenta v bezpečí za každých okolností, dokonca aj počas jadrového výbuchu.

Oproti Trumpovmu boeingu môže lietadlo z Air Force One napríklad doplniť palivo aj počas letu. Trump v stredu absolvoval posledný let s Air Force One.

boeing 757, Trump, lietadlo
zdroj: Screenshot Youtube/ Business Insider

V zábavnom salóniku Trumpovho boeingu je napríklad zabudované kino. Väčšinu palubného priestoru zaberá spálňa, hosťovská izba a jedáleň. Zatiaľ čo boeing tejto veľkosti by mohol pokojne privítať 200 ľudí, do zrekonštruovaného lietadla sa zmestí iba 43 cestujúcich a má dolet 4 100 námorných míľ.

Bývalý prezident vlastní aj deväťmiestny Cessna Citation X, jedno z najrýchlejších súkromných prúdových lietadiel na svete, ktoré taktiež často používal počas predvolebnej kampane.

Lietadlo letí rýchlosťou 705 míľ za hodinu, čo je o niečo menej ako rýchlosť zvuku a môže lietať vo výške 51-tisíc stôp. Lety na tomto rýchliku však nevyjdú lacno, napríklad krátky spiatočný let z Washingtonu do Philadelphie by stál okolo 17-tisíc dolárov.

Trump vlastní aj tri vrtuľníky Sikorsky S-76 so sídlom v New Yorku, na Floride a v Škótsku, ktoré majú členovia jeho golfových klubov a hostia k dispozícii.

Zdroje: Daily Mail, The Air Current , Simple Flying, Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech