Tržby IKEA stúpajú, investuje do udržateľnej energie aj digitálneho rozvoja

  • Tržby spoločnosti IKEA dosiahli v roku 2019 36.7 miliardy eur
  • Narástli teda o 5 % v porovnaní s minulým rokom
IKEA
IKEA
  • Tržby spoločnosti IKEA dosiahli v roku 2019 36.7 miliardy eur
  • Narástli teda o 5 % v porovnaní s minulým rokom

Ingka Group, do ktorej patrí aj obchodná sieť IKEA zverejnila údaje o ziskoch. Podľa nich dosiahli tržby IKEA v tomto roku výšku 36.7 miliardy eur. V porovnaní s minulým rokom to predstavuje nárast o 5 %. Spoločnosť uskutočnila viacero investícií vrátane otvorenia nových obchodných domov v mestách, posilnenia siete doručovania tovaru, urýchlenie investícií do obnoviteľnej energie a digitálneho rozvoja v rámci snahy stať sa ešte dostupnejšou, praktickejšou a trvalo udržateľnejšou spoločnosťou.

Návštevnosť obchodných domov IKEA zostáva na vysokej úrovni – zavítalo do nich 839 miliónov ľudí. Návštevy na stránke IKEA.com sa zvýšili o 10 % na takmer 2,6 miliardy. V tomto roku navyše online predaj vzrástol o 46 %, čo predstavuje približne 11 % z celkového predaja. Spoločnosť sa tiež zaviazala posilňovať svoj pozitívny vplyv na ľudí a planétu, preto je trvalá udržateľnosť v centre jej záujmov.

zdroj: IKEA

„Máme za sebou skutočne pozitívny rok. Hoci prechádzame jednou z najväčších transformácií v našej histórii, udržali sme si v našom podnikaní skvelý výkon vďaka našim úžasným kolegom z celého sveta IKEA, ktorí aj naďalej dokazujú, že majú schopnosť viesť iných a sú podnikaví. Máme jednoduchú, ale silnú víziu vytvárať lepší každodenný život pre čo najviac ľudí. Túto víziu chceme všetci dosiahnuť, čo je tento rok skutočne vidieť,“ povedal Jesper Brodin, generálny riaditeľ spoločnosti Ingka Group v Tlačovej správe.

Počas tohto roka otvorila spoločnosť 7 tradičných obchodných domov, 11 menších obchodných domov IKEA a plánovacie štúdiá vo veľkých mestách, akými sú Moskva, New York, Paríž a Londýn. Ďalšie obchodné domy sa plánujú v Kodani, Šanghaji a Tokiu. Spoločnosť spustila novú aplikáciu IKEA, v ktorej môžu zákazníci kedykoľvek a kdekoľvek jednoducho vyhľadávať a nakupovať výrobky IKEA.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech