Tuningová spoločnosť Lumma Design predstavila monumentálne vylepšené BMW X7

  • Tuningová špička z nemeckého Winterlingenu sa pustila do beztak mohutného BMW X7
  • Výsledkom je okrem iného agresívny interiér a sila 670 koní
fem
Lumma Design
  • Tuningová špička z nemeckého Winterlingenu sa pustila do beztak mohutného BMW X7
  • Výsledkom je okrem iného agresívny interiér a sila 670 koní

Zatiaľ čo BMW nemá v úmysle predstaviť model X7 M, tuningový majstri už pracujú na svojich prehnaných verziách sedemmiestneho SUV. Ako prvá sa do masívnej prerábky pustila spoločnosť  Lumma Design, ktorá už viac ako 30 rokov patrí medzi vychytených tuningových špecialistov so sídlom v nemeckom meste Winterlingen.

zdroj: Lumma Design

Najnovšie svetu predstavuje prvé snímky vylepšeného BMW X7. Mohutné SUV, ktoré sa predáva pod názvom Lumma CLR X7, má agresívnejší exteriér a výrazne vyššiu silu. Súprava widebody obsahuje nové predné a zadné nárazníky a kapotu z uhlíkových vlákien. Zadná časť získala spojler a zadný difúzor. Lumma CLR X7 sa celko rozšíril o 1,9 palca na každej strane.

zdroj: Lumma Design

Z technického aj vizuálneho hľadiska bola aj kombinácia koleso-pneumatika dokonale prispôsobená výkonu a rozšírenej karosérie. Disky z ľahkej zliatiny LUMMA CLR 24 RS v rozmeroch 10 x 24 palcov na prednej náprave a 13 x 24 palcov na zadnej strane zaručujú maximálnu nosnosť a stabilitu tohto impozantného modelu. Pre maximálnu priľnavosť sú kolesá uzavreté v ultra výkonných pneumatikách, ktorých šírka je 295 a 355 milimetrov. Mierne menšie, ale nemenej pôsobivé, sú 23-palcové koleso nazývané LUMMA LR.

zdroj: Lumma Design

Športový zvuk a bohatý výkon

Bez poriadneho zvuku by to nebolo ono. Lumma Design preto vybavila model X7 športovým výfukovým systémom so štyrmi koncovkami z nehrdzavejúcej ocele s priemerom 3,9 palca (100 mm).

Tuning pokračuje aj v interiéri vozidla, kde nájdeš niečo ako „elegantný VIP salónik“,  no zariadiť sa dá aj dizajn odkazujúci na moto sport.

zdroj: Lumma Design

Lumma hovorí, že ich X7 – ktorý je poháňaný 4,4-litrovým motorom V8 TwinTurbo – dodá 670 koní, čo je výrazne viac ako v prípade špičkových BMW X7 M50i a dokonca viac ako ponúkajú modely M8 . Maximálna rýchlosť je limitovaná na 250 km/h.

Lumma CLR X7 má zatiaľ štatút koncepčného projektu. Tuningové štúdio sľubuje ukázať „živé“ auto približne za šesť mesiacov. Je možné, že do tej doby stihne nie menej renomované štúdio Alpina predstaviť svoju vlastnú verziu BMW X7.

zdroj: lumma-design.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK