„Tuším bol Magián na brigáde“. Matovič si na Facebooku uťahuje z Kotlebu kvôli 1488 otestovaným

  • Včera vyhodnotili 1488 vzoriek. Rovnaké číslo bolo na šekoch, pre ktoré šéf ĽSNS skončil pred súdom
20200705_vlada17_11700999
Foto: TASR/Jaroslav Novák
  • Včera vyhodnotili 1488 vzoriek. Rovnaké číslo bolo na šekoch, pre ktoré šéf ĽSNS skončil pred súdom

Premiér Igor Matovič si na Facebooku opäť robí žarty. Tentokrát na adresu šéfa ĽSNS. Včera totiž vyhodnotili 1488 vzoriek na koronavírus. Šeky so sumou 1488 eur rozdával šéf Ľudovej strany Naše Slovensko Marián Kotleba. Predseda vlády si neodpustil ani narážku na rečovú vadu predsedu opozičnej strany, kvôli ktorej mu mnohí hovoria Magián.

Včera 1488 testovaných … tušim bol Magián na brigáde🤦

Gepostet von Igor Matovic am Sonntag, 10. Mai 2020

Šeky na 1488 eur dostali Kotlebu aj pred súd. Toto číslo totiž ukrýva neonacistickú symboliku (14 slov) a nacistický pozdrav (88-Heil Hitler).

V prípade testovania na Koronavírus však neexistuje žiadna spojitosť ani s Kotlebom, ani s neonacistami. Počet vzoriek závisí od lekárov, ktorí test indikujú a tiež od počtu samoplatcov. Vzorky sa zbierajú v rôznych regiónoch a až do vyhodnotenia nikto nevie, koľko ich nakoniec bude. Ide teda o náhodu.

Matovič dnes uverejnil viacero statusov, vrátane toho, ako si v reštaurácii na terase vychutnáva obed a pridal fotku zloženého rúška. Politológ Pavol Baboš pre Startitup uviedol, že Matovičove správanie na Facebooku je často nevhodné vzhľadom na jeho pozíciu predsedu vlády.

Konečne na svojej oblúbenej terase dedinskej reštiky. Dnes varím ja 😜

Gepostet von Igor Matovic am Sonntag, 10. Mai 2020

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech