Túžba po peniazoch z nich spravila najznámejšie slovenské kriminálničky. Vraždili výhradne mužov

  • Vraždili výhradne mužov a hnacím motorom boli, ako inak, hlavne peniaze
  • Anna Kršiaková vraždila svojich partnerov
  • Božena Mlčová zas beštiálne zavraždila dvojicu kamarátov
  • Zuzana Znamenáková stála na čele bytovej mafie
vrahyne
Unsplash/Annie Spratt, Unsplash/ Andrey Zvyagintsev
  • Vraždili výhradne mužov a hnacím motorom boli, ako inak, hlavne peniaze
  • Anna Kršiaková vraždila svojich partnerov
  • Božena Mlčová zas beštiálne zavraždila dvojicu kamarátov
  • Zuzana Znamenáková stála na čele bytovej mafie

Toto je príbeh trojice slovenských kriminálničiek. Každá z nich bola úplne iná osobnosť, no jedno mali spoločné – túžbu po peniazoch.

Jedna vraždila svojich partnerov, ďalšia stála na čele bytovej mafie a tretia zas umučila dvoch homosexuálov. Dnes si všetky odpykávajú svoje činy za bránami väznice.

Anna Kršiaková – bezcitná Čierna vdova

Túžba po peniazoch ju priviedla k tým najohavnejším praktikám. Annu Kršiakovú mnohí poznajú pod prezývkou Čierna vdova. Vraždila obzvlášť surovým spôsobom a zo zištných dôvodov. Motívom jej vražedného vyčíňania totiž bola životná poistka.

Pred 17 rokmi našla polícia neďaleko Lučenca mŕtve a obhorené telo. V tom čase už Anna kráčala na policajnú stanicu nahlásiť zmiznutie svojho druha Mariána.

Vo výpovedi na polícii však pôsobila veľmi neisto, čím na seba upriamila pozornosť. Séria vypočúvaní napokon viedla k prekvapivému záveru.

Podľa obžaloby Čierna vdova vylákala svojho priateľa do osobného auta. Ešte predtým mu nasypala v jeho byte v Rimavskej Sobote do kávy omamný prostriedok. Medzi obcami Pinciná a Boľkovce, na rozhraní okresov Lučenec a Poltár, odbočili na poľnú cestu, kde Anna a Marián po vyše 300 metroch od hlavnej cesty vystúpili z vozidla, uvádza Pravda.

Keď omámený Marián spadol na zem, Anna mu pomocnú ruku nepodala. Vzala sekeru a niekoľkokrát svojho priateľa udrela do chrbta, krku a hlavy. Pod tlakom nahromadeného hnevu a vízie peňazí mu okrem iného pretrhla väzy a spôsobila okamžitú smrť.

Aby mu však nebolo málo, následne ho poliala benzínom a zapálila.

zdroj: Unsplash/ Himanshu Singh Gurjar

Vraždu si podrobne naplánovala

Anna pred súdom tvrdila, že priateľa síce udierala sekerou, ale benzínom ho, ešte chrčiaceho, polial a zapálil Peter Gazdík, jej nádejný zať. Peter sa na súde bránil, že to neurobil a na mieste vraždy ani nebol.

V roku 2005 pred súdom Čierna vdova vypovedala, že ju druh Marián znásilnil.

Hovorila tiež o tom, že sa jej vyhrážal, že znásilní aj jej dcéru. Jeden zo svedkov pred súdom tvrdil, že Marián sa mu už niekoľkokrát pred vraždou sťažoval, že ho Anna niečím omámila. Podal na ňu aj trestné oznámenie, rýchlo ho však stiahol.

Napriek tomu na Annu prepísal svoj byt a v prípade jeho smrti mala tiež ako osoba, ktorú určil na plnenie, získať z jeho troch životných poistiek vyše 1,3 milióna korún.

Vraždu svojho druha si Anna dopredu plánovala. Za odstránenie Mariána bola ochotná zaplatiť a Peter jej dokonca sprostredkoval stretnutie s mužom, ktorého požiadala o „postrašenie“ Mariána.

Záhadná smrť manžela a elektrická lampa vo vani

Vražda Mariána údajne nebola jej prvou. Predtým totiž za záhadných okolností zomrel jej bývalý manžel na predávkovanie liekmi.

Ďalší jej priateľ navyše tvrdil, že mu do vane chcela hodiť elektrickú lampu a tým ho zabiť. Prípad vyšetrovala aj polícia, tá jej ale nič nedokázala.

Bývalá finančná poradkyňa si dnes za bránami väznice odpykáva výnimočný nepodmienečný trest 20 rokov odňatia slobody. Jej komplic Peter dostal len 11 rokov a už si užíva slobodu.

„Prosím súd o zhovievavosť, chcela by som ešte vychovať svojho malého syna,“ neváhala prosiť bez štipky svedomia Anna, ktorá má tri deti. Každé ale s iným mužom.

Nový čas uvádza, že s otcom toho najstaršieho sa rozviedla a spomínaného otca dcéry pochovala 11 rokov pred vraždou Mariána. Otca tretieho bol muž z vane.

Zuzana Znamenáková – šéfka bytového gangu

Na prvý pohľad obyčajná žena z kancelárie. Zdanie však neraz klame. Zuzana Znamenáková, dnes známa ako šéfka bytovej „mafie“, dlhé roky viedla podvody s nehnuteľnosťami.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: cas.sk, bratislavskenoviny.sk, teraz.sk, noviny.sk, pravda.sk, archív Startitup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech