Tvojimi pocitmi z mojej práce si utieram svoj bohatý zadok, tvrdí McGregor a ukazuje svoju novú Lamborghini jachtu

  • Conor McGregor patrí v súčasnosti medzi najjasnejšie hviezdy moderného MMA a bojových športov ako takých
  • Pochváliť sa môže rozprávkovým bohatstvom a najnovšie aj jachtou z dielne Lamborghini
Instagram/@thenotoriousmma, Lamborghini
  • Conor McGregor patrí v súčasnosti medzi najjasnejšie hviezdy moderného MMA a bojových športov ako takých
  • Pochváliť sa môže rozprávkovým bohatstvom a najnovšie aj jachtou z dielne Lamborghini

33-ročného MMA zápasníka Conora McGregora zrejme netreba obzvlášť predstavovať. Sebavedomý Ír prvýkrát vliezol do zápasníckej klientky už v roku 2007, keď ako 18-ročný absolvoval svoj prvý amatérsky zápas. Jeho túžba po kariére profesionálneho zápasníka bola natoľko silná, že sa v roku 2008 rozhodol spraviť zásadné rozhodnutie. Opustil prácu inštalatéra a ponoril sa do tréningu naplno aj napriek tomu, že v tej dobe nemal takmer žiadnych sponzorov.

O pár rokov sa stal jedným z najslávnejších MMA bojovníkov v histórii, ktorého popularita výrazne ovplyvnila vzostup tohto športu. Počas jedného roka dokázal vyhrať v UFC zápasy hneď v troch váhových kategóriách. Čistá hodnota jeho majetku je dnes odhadovaná na 200 až 400 miliónov dolárov. Za rok 2020 a 2021 sa pritom môže pochváliť platom na úrovni 36 až 37 miliónov ročne. V tomto roku bol dokonca považovaný za najlepšie zarábajúceho športovca.

Conor nepatrí medzi tých, ktorý by si svoje bohatstvo len potichu užívali, práve naopak dáva ho nahlas veľkolepo najavo. Najnovšie sa pochválil luxusnou športovou jachtou z dielne automobilky Lamborghini a spoločnosti Tecnomar.

zdroj: Lamborghini

Unikátna spolupráca umožnila zrod len 63 kúskom, ktoré sú považované za to najlepšie, čo si môžeš na plavbu v tomto roku kúpiť. Jachta z limitovanej edície nesie cenovku 3,1 milióna eur. Len pre predstavu automobil Lamborghini Sian FKP 37 stojí 3 milióny eur.

V prípade Lamborghini Tecnomar ide o jachtu s výkonom 4 000 koní, poháňanú dvojicou motorov V12. Jej dĺžka je viac ako 20 metrov a šírka 5,4 metra. Maximálna rýchlosť jachty je 60 uzlov ( 111,1 kilometra za hodinu) pričom cestovná rýchlosť predstavuje 40 uzlov ( 74 km / h). Celkový rozsah je 210 námorných míľ ( 388,9 kilometrov).

zdroj: Lamborghini

Dizajn lode je výrazne inšpirovaný superšportom Lamborghini Sian FKP37. Tvary, materiály a dokonca aj prístrojové vybavenie verne reprodukuje konštrukcii vozidiel značky Lamborghini. Napríklad na čalúnenie sedačiek bol použitý špeciálny materiál Carbon Skin, ktorý má automobilka dokonca patentovaný.

zdroj: Lamborghini

Konštruktéri pri jej stavbe použili množstvo prvkov z uhlíkových vlákien (jedna z ochranných známok Lamborghini), vďaka ktorým bolo možné dosiahnuť hmotnosť necelých 24 ton, čo toto plavidlo zaraďuje do kategórie ultraľahkých jácht.

zdroj: Lamborghini

Sedenie na kapitánskej stoličke je ako skĺznutie za volant moderného Lamborghini. Rozdiel je v tom, že sedíš vyššie, plavíš sa na vode a máš okolo seba veľa miesta. Tecnomar sem nainštaloval aj trojramenný volant, ktorý vyzerá podobne ako ten , ktorý automobilka vkladá do svojich vozidiel.

Kúpil/a by si si Lamborghini jachtu, ak by si na ňu mal/a peniaze?

Deň predtým, ako McGregor dostal svoju novú jachtu, uverejnil na svojom Instagrame pomerne ostrý príspevok pre kohokoľvek, kto ho kritizoval v dôsledku jeho druhej prehry s Dustinom Poirierom po tom, čo utrpel zlomeninu nohy na konci prvého kola.

„Utieram si svoj bohatý zadok tvojimi pocitmi z mojej práce. Necítim k vám nič,“ napísal McGregor.

V neposlednom rade treba tiež spomenúť, že nová jachta má pútavú zelenú farbu tak, ako fľaše do ktorých sa plní whisky zápasníkovej vlastnej značky. jej názov je McGregor’s Proper č. 12. pričom namiešanie tej správnej chute trvalo Conorovi a jeho tímu až tri roky.

Tento alkohol je pomenovaný podľa Conorovho rodiska, štvrte Crumlin, s oblastným kódom 12, v meste Dublin, kde sa tiež destiluje, zreje a plní do fliaš. Spustenie predaja v Írsku spôsobilo ošiaľ, a tak bol jej predaj limitovaný na 2 kusy na osobu.

McGregor sa v súčasnej dobe zotavuje z trojhodinovej operácie, počas ktorej mu museli do nohy vložiť tyč na stabilizáciu kostí po tom, čo si v súboji s Poirierom zlomil holennú kosť a lýtkovú kosť.

Bývalý  šampión UFC predtým uviedol, že očakáva, že bude chodiť s barlami približne šesť týždňov. Kým začne opäť súťažiť bude musieť počkať najmenej jeden rok.

Zdroje: media.lamborghini.com, Instagram/@thenotoriousmma, biography.com, clutchpoints.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie