Tvojmu srdcu zavarí, no na iný orgán má priam zázračné účinky. Vedci odhalili novú vlastnosť marihuany

  • Výsledky tejto novej štúdie sú naozaj zaujímavé
  • Vedcom sa totiž podarilo potvrdiť zaujímavý vplyv marihuany na jeden z našich orgánov
marihuana konope cbd
Pixabay/Sire Printing
  • Výsledky tejto novej štúdie sú naozaj zaujímavé
  • Vedcom sa totiž podarilo potvrdiť zaujímavý vplyv marihuany na jeden z našich orgánov

Ako uvádza portál NBC News, existuje hneď viacero štúdií, ktoré potvrdzujú nepriaznivý vplyv fajčenia marihuany na naše srdcia. Podarilo sa dokonca dokázať, že pre ľudí so srdcovými ochoreniami môže byť doslova nebezpečná. Ako sa však ukázalo, existuje jeden orgán, na ktorý má presne opačný vplyv – doslova liečivý. 

Marihuana škodí nášmu srdcu

Podľa NBC News to v posledných dňoch dokázali hneď dve štúdie. Jedna z nich potvrdila, že u pacientov, ktorí fajčili marihuanu, a museli podstúpiť angioplastiku na prečistenie upchatých žíl, bola väčšia pravdepodobnosť vzniku mozgovej príhody. 

Druhá štúdia dospela k záveru, že ak niekto prekonal infarkt a naďalej užíval marihuanu, riziko vzniku druhého infarktu bolo vyššie. Ak má teda niekto srdcové problémy, odborníci určite odporúčajú marihuane sa vyhýbať. 

Užívať CBD môžu aj deti či zvieratá. Týchto 7 zaujímavých faktov si doteraz nevedel

Marihuana ako pomoc pre obličky 

Dokázala to aj jedna z vyššie spomínaných štúdií, ktoré sa primárne venovali skúmaniu vplyvu marihuany na srdce. Jej autor, Dr. Sang Gune Yoo z University of Michigan nepoprel, že jeho samého toto zistenie prekvapilo, a vedecky ho nedokáže dostatočne vysvetliť. 

zdroj: Unsplash/Thought Catalog

Podobný údiv nad týmito zisteniami vyjadril aj Peter Grinspoon, ktorý sa na Harvard Medical School už roky špecializuje práve na vplyv marihuany. Aj keď ho výsledky prekvapili, nepopiera ich, a hovorí, že ide o objav, ktorému by sa určite malo venovať viac pozornosti.

Pozitívny vplyv marihuany na obličky potvrdzuje viacero štúdií

Pozitívny vplyv marihuany na obličky už však potvrdili aj viaceré štúdie predtým. O jednej z nich hovorí napríklad aj portál Healio, ktorý uvádza, že u pacientov s chronickým ochorením obličiek, ktorí začali užívať marihuanu, došlo k výraznému zlepšeniu ich stavu, a v niektorých prípadoch užívanie marihuany dokonca zvrátilo zlyhanie obličiek.

Aký máš názor na užívanie marihuany?

Ďalšiu potvrdzujúcu štúdiu uverejnil portál LabRoots. Tá takisto dokázala, že marihuana nielenže zmierňuje bolesti a ďalšie ťažkosti spôsobené poškodením obličiek, ale dokonca mu dokáže v rámci prevencie aj zabrániť. 

Odborníci pritom dávajú do pozornosti aj fakt, že lieky, ktoré bežne užívame napríklad na úľavu od bolesti, sú pre naše obličky veľmi škodlivé, a postupne ich ničia. Tieto lieky by sa však dali nahradiť marihuanou – nakoľko aj ona má analgetické účinky, a navyše na obličky pôsobí priaznivo. Aj to je jedným z dôvodov, prečo sa mnohé štáty nebránia jej legalizácii. 

Zdroje: nbcnews.com, labroots.com, healio.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech