Tvorili krvavé 90-ky: Takáčovci patrili k najobávanejším klanom mafie, ich členovia skončili „na rešeto“

  • Takáčovci boli považovaní za jeden z najsilnejších zločineckých gangov na podsvetnej scéne
  • Zameriavali sa najmä na výpalníctvo, gastronomické služby a herne
  • Z Bratislavy vyhnali Albáncov a popravovať ich začali sýkorky
Jozef Surovčík vľavo, Ján Takáč vpravo
Facebook/Historia Mafie na Slovensku
  • Takáčovci boli považovaní za jeden z najsilnejších zločineckých gangov na podsvetnej scéne
  • Zameriavali sa najmä na výpalníctvo, gastronomické služby a herne
  • Z Bratislavy vyhnali Albáncov a popravovať ich začali sýkorky

Horúce 90. roky nepriniesli len pád komunizmu, ale aj silnú privatizáciu a bohaté podhubie pre tvorbu klanov a gangov, ktoré dnes poznáme ako tie najobávanejšie mafiánske skupiny, ktoré kedy pôsobili na Slovensku. Medzi ne patria aj neslávne známi takáčovci.

Na ich čele stál Ján Takáč, ktorý bol v začiatkoch známy hlavne ako biletár z bratislavského V-klubu. Nezhody v podsvetí mu napokon spísali úmrtný list a do vedenia sa údajne dostal Ľubomír Kudlička. 

Prenasledované neviniatka

Takáčovci „operovali“ najmä v bratislavskom Ružinove, Petržalke a poriadny „bordel“ dokázali narobiť aj v centre hlavného mesta. Postupne prenikli na územie Trnavského či Nitrianskeho kraja.

Boli považovaní za jeden z najsilnejších zločineckých gangov na scéne. Zameriavali sa najmä na výpalníctvo, gastronomické služby a herne.

„Od doposiaľ presne nezisteného obdobia, minimálne však od 90-tych rokov dvadsiateho storočia až doposiaľ pôsobí prevažne na území Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja, ako aj na ďalších doposiaľ nestotožnených miestach na území Slovenskej republiky, zločinecká skupina, ktorej členovia sa v rámci svojho pôsobenia označujú ako takáčovci,“ ozrejmil fungovanie skupiny vyšetrovateľ na súde.

Gustáv Murín vo svojej knihe Mafia v Bratislave (2008) píše: „Nesnažia sa v osobnom živote predvádzať, či na seba príliš upozorňovať. Naopak, teraz letí imidž prenasledovaného neviniatka. Jeden z tzv. takáčovcov v auguste 2006 vystúpil dokonca v reportáži TV Markíza s názvom Mafián. V kruhu rodiny rozprával uvoľnene o živote za mrežami a pôsobení v podsvetí.“ 

Tiež uvádza, že televíznu stanicu to vyšlo poriadne draho, získali pokutu v hodnote viac než jeden milión korún.

Boss takáčovcov bol rozvedeným dvojnásobným otcom, nebažil po pozornosti, nesprával sa agresívne či vulgárne. Zdanie však neraz klame a Takáčov výpis z obchodného registra bol toho jasným dôkazom.

Valcujeme, lisujeme – podnikanie po mafiánsky

Podľa informácií z bratislavských novín podnikal veľmi pestro, a to v mnohých oblastiach, ku ktorým patrilo: poradenstvo v oblasti obchodu a služieb, nákup, predaj a prenájom nehnuteľností, vydavateľská, reklamná a sprostredkovateľská činnosť, poskytovanie úverov nebankovým spôsobom z vlastných zdrojov, pohostinská činnosť, realizácia finančných operácií.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: TASR, pravda.sk, markiza.sk, interez.sk, cas.sk, aktuality.sk, datel.sk, bratislavské noviny, juliamikolasikova.blog.sme.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá