Tvrdý boj medzi Kolíkovou a Remišovou naberá na obrátkach: Ak chcete strane škodiť, odíďte

  • Veronika Remišová opäť prilieva olej do ohňa, tvrdí, že Mária Kolíková a jej podporovatelia škodia strane
  • Vyzvala ministerku na odchod, podľa nej len škodí a nepracuje
Remišová Slovensko politika
TASR/Jaroslav Novák
  • Veronika Remišová opäť prilieva olej do ohňa, tvrdí, že Mária Kolíková a jej podporovatelia škodia strane
  • Vyzvala ministerku na odchod, podľa nej len škodí a nepracuje

Vláda SR dnes odvolala Michala Luciaka (Za ľudí) z postu štátneho tajomníka na ministerstve spravodlivosti. Vyhovela tak návrhu ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí), informuje SITA.

Kolíková ešte minulý týždeň pripustila, že Luciak by sa mohol vrátiť do Národnej rady SR ako poslanec. Podľa medializovaných informácií je vnímaný ako člen Kolíkovej „krídla“ v strane Za ľudí a kritik šéfky strany Veroniky Remišovej.

Tá počas rokovania vlády pred novinármi vyzvala Máriu Kolíkovú a jej podporovateľov, aby radšej odišli, ak chcú škodiť. Podľa nej bolo odvolanie štátneho tajomníka osobným krokom, s jeho prácou vraj nebol žiaden problém. „Všetci vieme, že dôvody odvolania sledujú jediný cieľ, aby z parlamentu vyhodili poslankyňu Vieru Leščákovú,“ tvrdí Remišová.

Tvrdý boj

Leščáková je náhradníčkou za štátneho tajomníka Luciaka a ak sa vráti do parlamentu, Leščáková z neho odíde. „Vyzývam ju a jej skupinu, aby prestali škodiť strane Za ľudí a ak nechcú v strane pracovať, ale len očierňujú kolegov, nech sa radšej rozlúčia,“ povedala.

Dôveruješ súčasným politickým stranám?

Remišová tvrdí, že sa snaží robiť si svoju prácu. Jej spor s ministerskou spravodlivosti Máriou Kolíkovou trvá už mesiace.

Na slová Veroniky Remišovej reagovala už aj Mária Kolíková. Tvrdí, že z jej strany nejde o snahu uzurpovať si moc. „Bez toho, aby bol zvolaný veľký snem, sa to nedá,“ povedala Kolíková. Tvrdí, že každý, kto na to mal legitimitu, dal signál aby bol zvolaný snem. „Ak ten snem nebude, tak to strana nemusí prežiť,“ tvrdí.

Kolíková v reakcii na Remišovú zároveň uznala, že za odvolaním štátneho tajomníka sú politické dôvody. „Teraz je 6 poslancov, ktorí ma podporujú,“ hovorí.

Zdroje: sita.sk, TK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK