Týchto 15 miest by si mal navštíviť skôr, ako ich objavia masy

  • Známe turistické destinácie sa určite oplatí vidieť, majú však jednu nevýhodu – nekonečné davy turistov. Našťastie, existujú pozoruhodné a zaujímavé miesta, ktoré nie sú (zatiaľ) zaplavené turistami. Ak sa tlačeniciam a nadšeným ľuďom so selfie tyčami chceš vyhnúť, tieto destinácie sú ideálne.
collagewddd
pacificu.edu, Sucheta Rawal
  • Známe turistické destinácie sa určite oplatí vidieť, majú však jednu nevýhodu – nekonečné davy turistov. Našťastie, existujú pozoruhodné a zaujímavé miesta, ktoré nie sú (zatiaľ) zaplavené turistami. Ak sa tlačeniciam a nadšeným ľuďom so selfie tyčami chceš vyhnúť, tieto destinácie sú ideálne.

Koh Rong, Cambodža

Zdroj: kohrongisland.org

Ak je toho na teba veľa a potrebuješ oddych od civilizácie, Koh Rong je správna voľba. Žiadne vysoké stavby, autá, ani zhon a hluk. Turistický rezort je špeciálne vybudovaný do podoby rybárskych alebo rekreačných chatiek, kde môžeš úplne vypnúť a užiť si potápanie, rybárčenie alebo pozorovanie svetielkujúceho planktónu.

Busan, Južná Kórea

Zdroj: Kay Leensy

Busan je rozľahlé prístavné mesto v Južnej Kórei, ktoré ponúka snáď všetko; túry na horách, opaľovanie na pláži, múzeá a galérie na svetovej úrovni a skvelú tradičnú kuchyňu. Inými slovami, každý si v tomto meste nájde to svoje. Mesto má dokonca veľkú šancu stať sa hostiteľom letných olympijských hier pre rok 2028 a aby toho nebolo málo, nachádza sa tu najväčší obchodný dom na svete.

York, Veľká Británia

Zdroj: Süreyya Güvene Sakallıoğlu

Ak si radi vychutnáš typickú atmosféru anglického mesta, no nechceš sa pretláčať davom turistov, York je ideálne miesto. Nájdete tu všetko, čo správne anglické mesto má mať – čajovne, malé reštaurácie, kaviarne, kostoly, staré budovy a malé obchodíky. Hlavnou atrakciou je viac než 500 rokov stará, majestátna katedrála zvaná York Minster. York je okrem iného známy aj ako mesto s najväčším výskytom paranormálnych javov vo Veľkej Británii.

Roatán, Honduras

Zdroj: Sucheta Rawal

Roatán je ostrov patriaci Hondurasu, ktorý nepatrí medzi najbezpečnejšie miesta na svete. Ak však patríš medzi dobrodružných potápačov, nemal by si sa nechať odradiť. Roatán sa nachádza v blízkosti Mezoamerického koralového útesu, kde sa môžeš potápať s delfínmi, žralokmi alebo k vrakom lodí a pre tých odvážnejších je tu aj priestor pre hĺbkové ponory. Ak chceš ostať na pevnine, môžeš vyskúšať rybárčenie alebo navštíviť špeciálnu zoo, kde sa pomaznáš s opicami a leňochodmi.

Myanmar

Zdroj: Colto Martese

Myanmar, inak známy ako Burma, je malá krajina v južnej Ázii, kde nájdeš mix čínskej, ázijskej a thajskej kultúry. Za posledných 7 rokov Myanmar zaznamenal prudký nárast návštevnosti, približne o 3 milióny turistov ročne. Exotická  destinácia láka turistov najmä na staré budhistické pamiatky, osobitú kultúru a pri troche šťastia môžete naraziť aj na kmeň Padaung, ktorý je po celom svete známy ženami s dlhými krkmi.

Apulia, Taliansko

Zdroj: Victoria Lewis

Taliansko ako notoricky známa turistická destinácia má stále čo ponúknuť. Turistami zatiaľ neobjavená južná časť Talianska Apulia je ideálne miesto na dovolenku pre tých, ktorí k oddychu potrebujú pláž, more a tradičnú miestnu kultúru. V Apulii sa turisti určite nudiť nebudú, nachádza sa tu národný park Umbra Forest, bazilika Santa Croce, hrad Bari alebo archeologické múzeum Rignano Garganico.

Jose Ignacio, Uruguaj

Zdroj: vikretreats.com

Luxus a súkromie sú dve slová, ktoré perfektne vystihujú mestečko Jose Ignacio v Uruguaji. Mesto má len 300 obyvateľov a v Latinskej Amerike je známe ako obľúbená destinácia latinskoamerických celebrít. Jose Ignacio často prirovnávajú k Miami Beach, pretože tu nájdete luxusné hotely a apartmány, drahé obchody a divoký nočný život.

Bangladéš

Zdroj: flickr.com/Ata Adnan

Bangladéš je krajina, ktorá má šesť ročných období a fascinujúcu kultúru. Napriek tomu sa o túto krajinu kvôli slabo rozvinutému cestovného ruchu turisti práve netrhajú. Milovníci iných kultúr si však prídu na svoje. Za zmienku určite stojí knižný trh Nilket, múzeum Sonargaon, chrám Kantajew alebo tretia najdlhšia pláž na svete Cox´s Bazar.

Zambia a Zimbabwe

Zdroj: travel.jumia.com

Zambia a Zimbabwe sú všetkým skúseným svetobežníkom dobre známe vďaka Viktóriiným vodopádom. Málokto však vie, že tieto juhoafrické destinácie toho ponúkajú oveľa viac. V blízkosti vodopádov sa nachádza národný safari park Hwange kde žije viac než 400 druhov cicavcov a najväčší počet slonov na svete.

Manila, Filipíny

Zdroj: flickr.com/Benson Kua

Manila je druhé najväčšie mesto vo Filipínach, kde nájdete najväčšiu zoo na Filipínach a najrozľahlejšiu Chinatown na svete. Mesto sa medzi turistami preslávilo najmä nízkymi cenami za stravovanie a zaujímavým teritoriálnym rozdelením. Manila je totižto rozdelená na 16 menších okruhov podľa historického vývoja a tradičnej kuchyne. Na skok od Manily je mesto Pasay, kde nájdete štadión Mall of Asia Arena kde pravidelne koncertujú svetoznámi  hudobní interpreti.

Salinas Grandes, Argentína

Zdroj: justwanderlustblog.com

Salinas Grandes je soľné jazero, ktoré v lete vyschne a stáva sa z neho soľná púšť. Pozoruhodné miesto sa nachádza v odľahlej časti Argentíny v provincii Jujuy. Soľné jazero sa primárne využíva na ťažbu soli, netradičná panoráma však láka čoraz viac dobrodružných turistov. Salinas Grandes sa rozprestiera vo východnom podhorí Ánd, takže turisti musia rátať s ťažkou a komplikovanou dostupnosťou.

Phu Quoc, Vietnam

Zdroj: homeisehereyourbagis.com

Hlavnou atrakciou vietnamského ostrova Phu Quoc je dychberúca zeleň nedotknutej prírody,ktorú developeri ešte nestihli zničiť výstavbou luxusných hotelov. Viac ako polovicu ostrova tvorí národný park s vyvýšeninami a tropickou džungľou so špeciálne vyznačenými turistickými trasami.Okrem národného parku tu turisti nájdu aj pláž z bielym pieskom a kryštálovo čistou vodou, ktorá je podľa ABC News jedna z najčistejších a najkrajších na svete.

Kep, Kambodža

Zdroj: Mark Peddle

Kep je malé prímorské mesto v Kambodži, ktoré toho zažilo už viac, ako dosť. Začiatkom 20. storočia bol Kep obľúbeným miestom francúzskej elity žijúcej v Kambodži. Prvotriedne reštaurácie a luxusné vily však boli v občianskej vojne kompletne zničené a Kep upadol do zabudnutia. Dnes je obľúbeným útočiskom pre tých turistov, ktorí hľadajú ticho, pokoj a dobré jedlo z morských plodov.

Sofia, Bulharsko

Zdroj: Suzy Strutner

Ak sa ťa niekto spýta na najzaujímavejšie európske hlavné mesto, Sofia tvojou odpoveďou asi nebude. Napriek tomu, že bulharské hlavné mesto nepatrí medzi vychýrené turistické destinácie, experti odhadujú, že sa to čoskoro zmení. Vďaka bohatej ponuke ubytovania a stravovania vo všetkých cenových kategóriách, patrí Sofia medzi najlacnejšie turistické destinácie. Navyše si v uliciach najstaršieho európskeho hlavného mesta môžete pozrieť jedinečnú historickú architektúru, ktorá je označovaná za jednu z najkrajších v Európe.

Ambergris Caye, Belize

Zdroj: flickr.com/Andrew Breck

Ostrov Ambergris Caye bol kedysi domovom pirátov, starých Mayov a lovcov veľrýb. Dnes je rajom pre milovníkov potápania a vodných športov. Exotická destinácia sa nachádza v mexickom Cancúne, kde nájdete nie len luxusné hotely, ale  aj tradičné nízko nákladové ubytovanie. Okrem potápania v Mayskej riviére si môžete ísť pozrieť tradičné mayské stavby alebo pozorovať veľryby.

 

Zdroj článku: brightside.me

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech