Týždňové orgie či súťaže v prdení. Návštevu týchto historických podnikov zvládli len naozaj silné povahy

  • Pred stovkami rokov by si normálne kluby či podniky hľadal len márne
  • Niektoré z nich po sebe zanechali bizarné spomienky
Kluby a bary v minulých storočiach
reprefoto: Facebook/Cripto/Booze & Boos
  • Pred stovkami rokov by si normálne kluby či podniky hľadal len márne
  • Niektoré z nich po sebe zanechali bizarné spomienky

Zatiaľ čo ťa v 21. storočí v akomkoľvek bare či podniku ovalí príjemná atmosféra na pozadí modernej hudby, pred stovkami rokov to fungovalo úplne inak. Kreativite sa totiž medze nekládli a namiesto kalčeta s kamarátmi, boli ľudia obklopení až neuveriteľnými situáciami, ktoré ľudstvom rezonujú dodnes.

Exotické zvieratá, súťaže v prdení či masívne orgie. Aj nejak tak to vyzeralo v 17. až 19. storočí, a to nie je zďaleka všetko. Zabudni na obyčajné debatovanie s partiou alebo 20-centové pesničky na želanie z jukeboxu. Ľudia tamojšej doby sa stretávali z úplne iných dôvodov a nie vždy sa to obišlo bez následkov.

Keď svetu vládol syfilis

Názov: The No-Nose Club

Miesto: Londýn

Pôsobenie: 18. storočie

Zaujímavý fakt: Členovia nosili masku umelého nosa vyrobeného z kovu. Boli vyrábané ako náhrada za originál a všetci sa aspoň na chvíľu cítili, že sú ako normálni ľudia.

Keďže syfilis zúril počas celého 17. a 18. storočia, mnohí ľudia v dôsledku toho prišli o nos. A síce to bude znieť morbídne, ale táto deformácia sa stala takou bežnou, že čoskoro vznikol klub s názvom No-Nose.

Podľa knihy The Secret History of London Clubs z roku 1709 „veselý gentleman“, ktorý si hovoril pán Crumpton, zhromaždil skupinu ľudí s „plochými tvárami“ v klube, ktorý sa stretával raz za mesiac.

Takéto nezvyčajné miesto začalo vznikať v 18. storočí, keď si tento excentrický pán začal všímať v uliciach Londýna ľudí bez nosa. Preto sa rozhodol pozvať všetkých takýchto ľudí do krčmy, kde si spoločne dali večeru. A v súlade s klubom si kuchári užívali odrezávanie rypákov ošípaných, ktoré boli servírované.

Po večeri veselie pokračovalo nápojmi a aspoň raz v ich živote to bolo „ako keby ich nedostatky boli ich pýchou a ich utrpenie ich slávou“. Žiaľ, takéto slávnosti sa skončili po roku, keď pán Crumpton zomrel a klub sa rozpadol.

Charles Darwin a jeho chúťky

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: The No-Nose Club, Weirdhistorian, npr.org, mysteriousuniverse, Medium, atlasobscura, historicengland, fodors, The Conversation, Mylondon.news, firstnighthistory, geriwalton, nzherald, collectspace, New York Times, Yale News, PLOS ONE, The Guardian

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá