U Matoviča nahlásili bombu, poplach bol aj u Lipšica

  • V mieste bydliska Daniela Lipšica nahlásili výbušninu
  • Hrozba sa nepotvrdila
Hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde na základe návrhu SaS.
Ilustračný obrázok, TASR/Michal Svítok
  • V mieste bydliska Daniela Lipšica nahlásili výbušninu
  • Hrozba sa nepotvrdila

Dnes bola nahlásená prítomnosť výbušniny v mieste bydliska špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Uviedol to na sociálnej sieti Facebook s tým, že celý bytový dom musel byť evakuovaný.

„Dnes ráno som bol zo strany polície informovaný, že v mieste môjho bydliska bola nahlásená výbušnina,“ uvádza Lipšic vo svojom príspevku, pričom ozrejmil, že svoje stručné stanovisko zverejňuje „z dôvodu záujmu viacerých médií“.

Pyrotechnická prehliadka sa kvôli nahlásenej výbušnine skončila s negatívnym výsledkom, uviedol hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff.

Polícia však dnes prijala aj hlásenie o výbušnine v dome bývalého premiéra Igora Matoviča. Ako však Informuje web Plus 7 dní, bombová hrozba sa napokon nepotvrdila. Igor Matovič aj ako poslanec stále chodí s ochrankou, na ktorú ako poslanec oficiálne právo nemá. Rezort vnútra mu ju však pridelil, lebo mu má hroziť nebezpečenstvo. Téme sme sa venovali v samostatnom článku. 

Ospravedlnenie

„Týmto sa ospravedlňujem susedom, ktorí túto situáciu trpezlivo znášali,“ napísal Lipšic. Nenávistné prejavy zo strany niektorých obvinených, podozrivých, ich obhajcov a politikov nemajú podľa neho žiadnu hranicu.

Chápem, že kombinácia strachu a pomsty odbúrava akékoľvek zábrany. Tieto prejavy zjavne vyvolávajú u niektorých ľudí potrebu svoju nenávisť prejaviť aj navonok. Nahlásenie výbušniny môže byť ešte menej agresívny spôsob ventilácie nenávisti, ktorá je podnecovaná vo verejnom priestore,“ skonštatoval Lipšic.

V tejto súvislosti špeciálny prokurátor vyzýva, aby z útokov na jeho osobu vynechali jeho najbližších, teda manželku a deti.

„Zároveň ubezpečujem všetkých, že podobné incidenty mňa, ani mojich kolegov na Úrade špeciálnej prokuratúry, nijako neovplyvnia v našej práci, a ani v našom cieli – aby Slovensko bolo krajinou, kde nikto nestojí nad zákonom. Celý svoj profesijný život som presvedčený, že za tento cieľ sa oplatí bojovať,“ dodal Lipšic.

Správu aktualizujeme.

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá