U susedov je situácia stále alarmujúca. V Česku zaznamenali nedeľný rekord

  • Bezpečnostná rada štátu prerokúva nové opatrenia proti šíreniu vírusu
  • V nedeľu pribudlo 23 osôb, ktoré zomreli v dôsledku ochorenia COVID-19, čím sa zvýšil celkový počet obetí na 987
česko koronavirus
  • Bezpečnostná rada štátu prerokúva nové opatrenia proti šíreniu vírusu
  • V nedeľu pribudlo 23 osôb, ktoré zomreli v dôsledku ochorenia COVID-19, čím sa zvýšil celkový počet obetí na 987

České laboratóriá v nedeľu potvrdili 3 104 prípadov nákazy novým koronavírusom. Je to najviac za tento deň, informuje spravodajský portál TN.cz.

Od začiatku septembra epidémia v Česku silnie a padlo niekoľko rekordov. Sobota priniesla víkendový rekord – 4 635 infikovaných, v piatok zase zaznamenali dosiaľ najvyšší prírastok prípadov, a to konkrétne 8 618. Vysoký počet prípadov súvisí aj so zvýšeným počtom testov, dosiaľ ich v krajine vykonali takmer 1,6 milióna.

Hospitalizovaných je podľa údajov ministerstva zdravotníctva 2 106 pacientov, z toho 438 je na umelej pľúcnej ventilácii alebo mimotelovej podpore životných funkcií. Tiež je to najviac za celú pandémiu.

V nedeľu pribudlo 23 osôb, ktoré zomreli v dôsledku ochorenia COVID-19, čím sa zvýšil celkový počet obetí na 987.

ŠTÚDIA: Koronavírus je megaodolný, môže na hladkých povrchoch prežiť až 28 dní

Najvážnejšia situácia je stále v okrese Uherské Hradište, kde na 100-tisíc obyvateľov pripadá 559,67 nakazených. Ďalej nasledujú okresy Liberec (424,77), Náchod (411,07) a Příbram (407,46).

Celkovo v Česku potvrdili nákazu koronavírusom u viac ako 117-tisíc ľudí, z toho aktívnych prípadov je takmer 60-tisíc. Viac než 56-tisíc pacientov sa už uzdravilo.

V súvislosti s pandémiou od rána zasadá Bezpečnostná rada štátu, ktorá prerokúva nové opatrenia proti šíreniu vírusu. Tie sa majú týkať hlavne pohybu osôb, pričom vláda chce obmedziť medziľudské kontakty na nevyhnutné minimum. O prísnejších obmedzeniach bude vláda hovoriť aj s predstaviteľmi opozície. Nové opatrenia by mali začať platiť v stredu.

Zdroje: SITA, https://tn.nova.cz/clanek/pocet-onemocneni-koronavirem-v-cr-jak-je-na-tom-vas-kraj.html

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech