Uber sa dnes oficiálne vracia na bratislavské cesty. Vieme podrobnosti

  • Alternatívna taxislužba Uber je oddnes opäť na Slovensku aktívna
  • Tradičné taxíky, Bolt či Hopin budú opäť súperiť o zákazníka
  • Svojich vodičov Uber začal zvolávať už začiatkom apríla
uberisko
Pexels
  • Alternatívna taxislužba Uber je oddnes opäť na Slovensku aktívna
  • Tradičné taxíky, Bolt či Hopin budú opäť súperiť o zákazníka
  • Svojich vodičov Uber začal zvolávať už začiatkom apríla

Po viac ako roku sa dnes alternatívnej taxislužbe Uber opäť otvárajú dvere na cesty nášho hlavného mesta. Od 1. apríla totiž parlament zapracoval zmeny v zákone o cestnej doprave do takej miery, že Uber má opäť možnosť konkurovať tradičným taxíkom. Novela zákona sa dotýka samotnej definície taxislužby, prevádzkovanie dispečingu a ďalších pravidiel. Od tohto dátumu sa špekulovalo o tom, či sme ešte pre Uber dosť atraktívnym trhom. Nuž a podarilo sa.

Už začiatkom mesiaca sme informovali o tom, že Uber pomaly zvoláva svojich vodičov prostredníctvom mailovej komunikácie.

Pomôž nám dať Bratislavu opäť do pohybu. Nedávne legislatívne zmeny otvorili cestu k návratu Uberu späť do Bratislavy. Aktualizovali sme požiadavky na vodičov podľa novej legislatívy a odteraz môžeš pridávať požadované dokumenty do svojho profilu, písal im. No a v priebehu včerajšieho dňa bolo jasné, že dňom veľkého návratu alternatívnej taxislužby bude 25. apríl. Na dnešný deň spoločnosť zvolala aj tlačovú konferenciu, ktorej sme sa zúčastnili.

zdroj: Pexels

Od dnešného dňa si tak obyvatelia a návštevníci Bratislavy môžu opäť objednať jazdu cez mobilnú aplikáciu Uberu. Na tlačovej konferencii sa predstavitelia firmy vyjadrili, že pod vedením nového CEO sa za posledný rok sústredili na zodpovednejší rast. Práve Bratislava má byť toho ďalším dôkazom. Počas vyše roka, kedy služba na Slovensku nefungovala, si ju malo u nás otvoriť takmer 250 000 ľudí.

Uber sľubuje podporu svojim vodičom v oblasti licencovania, odvádzania daní a fungovania plne v súlade s legislatívou Slovenska. Koľko má dnes platforma vodičov predstavitelia upresniť nechceli, no tvrdia, že ich počet je už pri dnešnom spustení na predpokladanej úrovni. Zároveň však priznávajú, že v úvode spustenia služby môžu byť čakacie doby vyššie.

Dôležitou správou je ponechanie pôvodných cien za prepravu a zdražovanie ani pri zmene legislatívy nateraz nenastalo. Minimálne jazdné je na úrovni 2,5 €, základná sadzba je stanovená na 1,20 €, sadzba za minútu na 0,05 € a za jeden km na 0,42 €. Opätovný vstup Uberu na náš trh je načasovaný aj vzhľadom na blížiace sa Majstrovstvá sveta v hokeji. V tejto fáze sa však služba plánuje sústrediť len na Bratislavu a spustenie v Košiciach či iných mestách teraz nenastane. Uber však ubezpečuje, že v budúcnosti chce svoje pôsobenie na Slovensku rozširovať. Služba dnes funguje vo vyše 600 mestách na celom svete.

„Sme radi, že sa môžeme vrátiť do Bratislavy s plne licencovanou službou, ktorá je teraz v aplikácii Uber k dispozícii. Spôsoby, akými sa ľudia pohybujú po mestách sa menia na celom svete a Slovensko sa s novými reguláciami zaradilo na čelo. Budeme aj naďalej spolupracovať s miestnymi predstaviteľmi, pretože vyvíjame služby, ktoré riešia rastúce dopravné potreby Slovenska a zodpovedným spôsobom formujú budúcnosť mestskej mobility,” povedal Ash Kebriti, generálny manager Uber pre región Central and Eastern Europe.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK