Uber znova čelí veľkej kritike

  • Neprešiel by asi správny deň, ak by niekto neskritizoval Uber. Čo presne o ňom dnes povedali?
19588717540_9d9224d888_b
  • Neprešiel by asi správny deň, ak by niekto neskritizoval Uber. Čo presne o ňom dnes povedali?

Spoločnosť Uber bola založená v roku 2009 v San Franciscu a dnes pôsobí v 58 krajinách po celom svete a má hodnotu viac ako 60 miliárd dolárov. Jej veľkými kritikmi sú Douglass a Chris Mackay, ktorí založili spoločnosť Magellana Financial Group pred viac ako desiatimi rokmi na investičných princípoch Warrena Buffetta v Berkshire.

Zoznam bohatých BRW 2016 zobrazuje Douglassovo bohatstvo vo výške približne 376 miliónov dolárov. Spoluzakladateľ Magellan Financial Group, ktorý spravuje viac ako 37 miliárd dolárov, si myslí, že v nasledujúcom desaťročí má služba Uber menej, ako 1% šancu na prežitie.

foto: commons.wikimedia.com

Neustále stráca peniaze a stratégia zvyšovania kapitálu je ‚ponziho‘ schéma,“ povedal spoluorganizátor Hamish Douglass na výročnej konferencii Stockbrokers v Sydney.

Douglass hovorí, že Uber je veľmi ohrozený príchodom autonómnych automobilov, keďže si nemyslia, že obchodovanie so zdieľaním jazdných vozidiel je výhodnejšie.

Keď sa pozerám na Uber … vidím to ako jednu z najhlúpejších investícií v histórii,“ informoval austrálsky denník Financial Review. „Pravdepodobnosť, že tento podnik zbankrotuje v nasledujúcom desaťročí, je 99%.“

Všetko, čo robia je neustále zvyšovanie ich hodnoty na súkromnom trhu. Vždy sa nájde niekto, kto povie že ‚Dám tam nejaké peniaze, pretože to nabudúce bude väčšia hodnota,‘“ hovorí Douglass.

Nechajme sa prekvapiť, či to Uber vydrží a nezbankrotuje v nasledujúcej dekáde.

Zdroj článku: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech