Ubytovanie v drevenici uprostred lesa či wellness? Je čas na plánovanie jesennej dovolenky

  • Prvý jesenný deň máme už úspešne za nami a vyzerá to tak, že s letnými teplotami už nemožno rátať
  • Pri plánovaní dovolenky by sme sa tak už nemali naháňať za prírodnými kúpaliskami
  • Vhodnou voľbou, nielen pre romantické duše, sú určite chalupy a wellness ubytovania, kde sa dá výborne zrelaxovať 
com
Amazing Places
  • Prvý jesenný deň máme už úspešne za nami a vyzerá to tak, že s letnými teplotami už nemožno rátať
  • Pri plánovaní dovolenky by sme sa tak už nemali naháňať za prírodnými kúpaliskami
  • Vhodnou voľbou, nielen pre romantické duše, sú určite chalupy a wellness ubytovania, kde sa dá výborne zrelaxovať 

Slováci si tento rok radšej užili dovolenku na Slovensku, ako by mali cestovať do zahraničia. „V porovnaní s minulým rokom v období od 1. júla do 31. augusta projekt Amazing Places zaznamenal nárast užívateľov zo Slovenska až o 40 %,“ uvádza Petr Kotík, zakladateľ Amazing Places.

V tomto období si slovenské ubytovania na webe projektu pozrelo až o 50 % užívateľov viac. V niektorých konkrétnych prípadoch to bolo podľa Kotíka dokonca o 100 % užívateľov viac ako v iných mesiacoch. 

Spolu s tímom cestovateľského projektu Amazing Places sme teraz pre teba vybrali tie najkrajšie chalupy a wellness ubytovania na Slovensku, za ktorých kvalitu sa tím odborníkov z tohto projektu nemá problém zaručiť. 

Chata uprostred lesa v Demänovskej doline

Začiatok jesene je ideálnym obdobím na turistiku a oddych v prírode. Nehrozia už nečakané letné búrky z horúčav a aj turistov je pomenej. Čo môže byť ideálnejším miestom na oddych ako drevenica uprostred lesa, navyše blízko turistických trás a Jasnej? 

Chata Kamenie ponúka, okrem jedinečnej atmosféry pobytu v lese, vkusne a moderne zariadený interiér a priestrannú terasu s grilom. Chata je ideálnym východiskovým bodom na cyklistiku a turistiku a v zime poteší aj blízkosťou lyžiarskeho svahu. V chate sa môže ubytovať 6 osôb. Cena na dve noci vychádza na 460 eur.

Ubytovanie pri Kubínskej Holi

zdroj: Chata u Maca

Chata u Maca je plná krásneho masívneho dreva nielen v interiéri, ale aj na priestrannej terase a prístrešku na grilovanie. Vytvára útulnú atmosféru, akú práve na chatách vyhľadávame. Príjemným bonusom je krytý vyhrievaný bazén, ktorý určite poslúži aj na jeseň. Okrem peknej prírody všade na okolí môžeš využiť aj možnosť požičať si bicykle a preskúmať na nich aj vzdialenejšie okolie. Za noc tu zaplatíš 270 eur.

zdroj: Chata u Maca

Romantický wellness pobyt v srdci Štiavnických vrchov

Ak hľadáš komplexný oddych, potom je tu Salamandra resort. Nájdeš tu malebnú prírodu , výnimočné jedlá pripravené z lokálnych surovín, vlastný med a bylinky, ale aj nezabudnuteľný wellness relax. Ako špecialitu ponúka rezort možnosť užiť si romantickú masáž vo dvojici na móle jazierka.

K dispozícii budeš mať aj 16-metrový bazén, vírivku, fínsku a parnú saunu a množstvo liečivých procedúr a zábalov. Pod rezortom sa totiž ukrýva nerastné bohatstvo holubníkového krištáľu kremeňa, ktorý je veľmi vzácny. V neposlednom rade budeš blízko jedného z najkrajších miest na Slovensku, Banskej Štiavnice, ktoré je zaradené do svetového dedičstva UNESCO. Za noc tu zaplatíš okolo 120 eur.

Zrelaxujte sa na pošte 

Na prvé počutie názov tohto zariadenia môže pôsobiť úsmevne, ale v skutočnosti ide naozaj o budovu bývalej pošty a administratívnej budovy, ktorá bola pretvorená do dnešnej podoby štvorhviezdičkového hotela v Jasnej.

zdroj: Hotel Pošta

Hotel Pošta ťaží zo skvelej polohy vhodnej na letnú turistiku aj zimné športy. Milovníkov dobrého jedla určite poteší štýlová reštaurácia Angus, v ktorej sa využívajú prevažne lokálne liptovské suroviny.

zdroj: Hotel Pošta/ Amazing Places

Po náročnej túre si môžeš dopriať oddych vo wellnesse v masážnom bazéne, saunách, či v exteriérovej vírivke alebo vyskúšaš niektorú z procedúr a masáží. Určite nevynechajte „Tatry wellness elixír“, ktorý spája tatranské kúpeľníctvo s blahodarnými účinkami nedotknutej horskej prírody. Cena za noc sa tu pohybuje okolo 123 eur.

Zdroj: Amazing Places

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie