Učiteľ mal podľa rodičov obťažovať ich deti. Dievčat sa má nevhodne dotýkať či chodiť za nimi na WC

  • Na základnej škole má dochádzať k obťažovaniu detí
  • Zdroj nám opísal detaily nevhodného správania jedného z učiteľov
  • Ten považuje obvinenia za klamstvá
základná škola
Na fotografii je základná škola v Slovenskom Grobe a logo školy, SIU/Barbora Plávalová, zssmsslovgrob
  • Na základnej škole má dochádzať k obťažovaniu detí
  • Zdroj nám opísal detaily nevhodného správania jedného z učiteľov
  • Ten považuje obvinenia za klamstvá

V septembri otriasla základnou školou v Slovenskom Grobe vážna kauza. Viac ako desiatka rodičov totiž upozornila riaditeľa školy Františka Suchoňa na nemiestne správanie jedného z učiteľov. Ten sa mal podľa rodičov nevhodne dotýkať žiačok ôsmeho a deviateho ročníka, flirtovať s nimi, nakláňať sa ponad ne, zatvárať sa s nimi do kabinetu či ich dokonca obťažovať na toaletách.

Za účelom prešetrenia podnetov od rodičov sa v škole na Školskej ulici konalo aj stretnutie rodičov s vedením školy. Odzneli na ňom skutočne zarážajúce detaily, o ktorých redakciu informoval zdroj, ktorý si z dôvodu svojej ochrany neželá byť menovaný.

Reportéri Startitup v utorok ráno vycestovali do Slovenského Grobu, aby získali vyjadrenie učiteľa, ktorého z obťažovania rodičia obviňujú, ako aj riaditeľa samotnej školy. 

Pedagóga sme zastihli po siedmej hodine ráno, tesne predtým, ako vstúpil do budovy školy a s obvineniami rodičov sme ho konfrontovali.

Pýtali sme sa ho na to, či sú tieto informácie pravdivé a či skutočne obťažuje deti v škole. „Čo robím?“ reagoval prekvapene. Nato mu reportérka zopakovala, že má podľa obvinení rodičov obťažovať žiačky. „Koho? Koho, prosím vás?“ argumentoval.

„To čo sú za hlúposti?“ obhajovala zrejme svojho kolegu žena, ktorá kráčala po jeho boku. „Sú to klamstvá,“ uzavrel učiteľ a odkráčal do priestorov školy.

Riaditeľ školy František Suchoň sa k údajnému obťažovaniu žiačok zo strany jedného z jeho zamestnancov nechcel oficiálne vyjadriť. Priznal, že takéto podnety od rodičov naozaj v minulosti riešili, no nič sa nepodarilo preukázať. Za učiteľom si stojí a podľa neho sa nič také nikdy nestalo. Po strohej reakcii dvere riaditeľne pred reportérkou zatvoril. 

O nevhodnom správaní vie vedenie už dva roky

Rodičia sa v obave o vlastné deti začali riaditeľovi školy sťažovať ešte pred pandémiou v roku 2020. Vtedy sa však aj kvôli prerušeniu výučby z dôvodu karantény týmito oznámeniami nikto hlbšie nezaoberal. No s návratom detí do škôl sa začalo podľa nášho zdroja opakovať aj nevhodné správanie učiteľa a zároveň „výchovného a kariérneho radcu školy“, ktorého meno v redakcii poznáme.  

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá