Učiteľka vysvetlila žiakom anatómiu v špeciálnom obleku, vyzerala ako stiahnutá z kože. Ako zaujať dnešné deti?

  • Anatómia sa na základnej škole vysvetľuje žiakom naozaj ťažko a predstavivosť sa dá zapojiť len okrajovo
  • Španielska učiteľka si obliekla kombinézu, ktorá podrobne znázorňuje všetky vnútorné orgány ľudského tela
  • Preslávila sa vďaka tweetu svojho manžela
anatomia
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Anatómia sa na základnej škole vysvetľuje žiakom naozaj ťažko a predstavivosť sa dá zapojiť len okrajovo
  • Španielska učiteľka si obliekla kombinézu, ktorá podrobne znázorňuje všetky vnútorné orgány ľudského tela
  • Preslávila sa vďaka tweetu svojho manžela

Učiteľka na základnej škole v španielskom meste Valladolid originálnym spôsobom zaujala žiakov, informuje česká agentúra ČTK. Zároveň si svojou netradičnou metódou výučby biológie získala aj obdiv používateľov sociálnych sietí.

Na vyučovaciu hodinu, kedy sa preberala anatómia človeka, prišla Verónica Duque v kombinéze s namaľovanými vnútornými orgánmi.

Učiteľka na základnej škole v španielskom meste Valladolid originálnym spôsobom zaujala žiakov a získala aj obdiv užívateľov sociálnych sietí svoju metódou výučby biológie. Na hodinu, v ktorej sa preberala anatómie človeka, prišla v kombinéze s namaľovanými vnútornými orgánmi a vyzerala doslova ako stiahnutá z kože.

Želám si, aby okolie prestalo považovať učiteľov za nudných byrokratov, ktorí len slúžia verejnému záujmu,“ vyjadrila sa pre americký NY Post 43-ročná Španielka s tým, že povolanie, ktoré vykonáva nielen ona, ale milióny iných pedagógov na celom svete, takým vôbec nie je.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Podpora a obdiv manžela

Som veľmi pyšný na túto sopku nápadov, ktorú mám to šťastie mať doma,“ napísal na Twitteri manžel 43-ročnej učiteľky. Práve on jej fotky v špeciálnej vyučovacej pomôcke zverejnil na spomínanej sociálnej sieti. Tie okamžite vyvolali vlnu pozitívnych reakcií.

Geniálne, inteligentné, didaktické,“ napísal jeden z užívateľov sociálnej siete Twitter.

Niet nad názornú ukážku

Môžeme žiakom ukazovať tisícky videí, no nikdy to nebude rovnaké, ako keď uvidia svoju učiteľku a ‚jej‘ vnútorné orgány,“ povedala so smiechom Verónica Duque španielskemu denníku El Espaňol.

Kombinéza, na ktorej sú namaľované svaly, srdce, pľúca alebo črevá, nebola prvým prevlekom tejto originálnej učiteľky. Deťom sa snažila už v minulosti výklad priblížiť napríklad ako pirátka či stredoveká farmárka.

Keď si jedného dňa náhodne prehliadala rozličné internetové stránky, na bočnej lište jej vyskakovali rôzne plavky a neoprénové obleky zo známeho ehopu AliExpress. Ten sa preslávil tým, že tu zoženieš skutočne všetko. A tak sa jedným kliknutím dostala k španielskej učiteľke aj kombinéza, dokonale kopírajúca orgány ľudského tela.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Viem, aké náročné je pre dnešné deti predstaviť si ľudské telo zvnútra. Rozhodla som sa preto, že by stálo za to, ukázať im ich názorne,“ vyjadrila sa Verónica.

Verónica Duque vyštudovala anglickú filológiu a pedagogiku, potom sa živila ako letuška. Deti v škole učí od roku 2005. Stále však tvrdí, že je to najlepšia práca na svete.

Michael uverejnil príspevok netradičnej výučby svojej manželky na sociálnej sieti 16.decembra. Od vtedy má vyše 70-tisíc lajkov a vyše 14-tisíc komentárov či zdieľaní.

 

Zdroje: ČTK, nypost.com, twitter.com, elespanol.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech