Účtovníctvo čaká modernizácia. Slovenský startup získal investíciu 500-tisíc eur, chcú ľuďom šetriť čas

  • Startup Bookee je ešte v ranej fáze, no bol ohodnotený na 1,4 milióna eur
  • Jeho cieľom je uľahčenie práce účtovníkov, ktorí vďaka ich službe ušetria čas
  • Od fondu Vision Ventures získal investíciu 500 000 eur
fond investícia startup slovensko bookee
Zakladatelia Bookee, Peter Fusek a Peter Čapkovič, Bookee.ai
  • Startup Bookee je ešte v ranej fáze, no bol ohodnotený na 1,4 milióna eur
  • Jeho cieľom je uľahčenie práce účtovníkov, ktorí vďaka ich službe ušetria čas
  • Od fondu Vision Ventures získal investíciu 500 000 eur

Prešiel len mesiac a pár dní, odkedy prišli slovenskí podnikatelia Peter Fusek a Peter Čapkovič so startupom Bookee.ai. Aj napriek tomu, že je startup ešte v ranej fáze, od fondu Vision Ventures sa mu podarilo získať investíciu 500-tisíc eur.

Bookee je spoločnosť so sídlom v Trnave. „Sme ľuďmi milujúci spoluprácu medzi človekom a umelou inteligenciou, ktorá umožňuje digitálnu éru účtovníctva. Chceme, aby umelá inteligencia umožňovala osobný sebarozvoj u všetkých vekových skupín pre kreatívnejšiu a zdravšiu prácu,“ uvádza Bookee na svojej oficiálnej stránke.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa bookee.ai (@bookee.ai)

Služba ušetrí čas mnohým účtovníkom

Ako CzechCrunch informuje, podnikateľská dvojica sa vo svojich predošlých firmách venovala technológiám umelej inteligencie v kontexte big data a mobilných operátorov.

Startup Bookee sa zameriava na automatické predkontácie účtovných dokladov. Má tým šetriť čas účtovníkov pri rutinných úlohách.

Ako startup uvádza na svojej oficiálnej stránke, ich služba uľahčuje vedenie účtov. Na základe pravidiel aj s umelou inteligenciou si pamätá preferencie a časom sa učí.

Okrem toho, že je rýchly, znižuje aj náklady na účtovníctvo. Účtovníci sa tak budú môcť vyhnúť úlohám, ktoré táto služba zvládne spraviť, pričom svoj čas budú môcť venovať napríklad daňovému a finančnému poradenstvu.

fond investícia startup slovensko bookee
zdroj: Bookee.ai

Startup bolo ohodnotený na 1,4 milióna eur

„Našou víziou je to, že ľudia nemajú strácať čas a robiť chyby pri činnosti, ktorú zvláda stroj lepšie. Radšej nech sa uvoľní pre kreatívnejšiu a zdravšiu prácu,“ hovorí pre CzechCrunch Peter Fusek, riaditeľ Bookee.

Čerstvo získaná investícia startupu umožní dokončiť súčasné riešenia strojového učenia a jeho následné škálovanie a integráciu do vybraných SaaS účtovných nástrojov v regióne EMEA, teda v Európe, na Blízkom východe a v Afrike.

Aj napriek tomu, že sa Bookee nachádza v ranej fáze, kedy ešte len dokončuje produkt a nemá žiadne príjmy, bol ohodnotený na 1,4 milióna eur.

„V produkte vidíme veľký potenciál aj s ohľadom na to, že segment vedenia účtovníctva a účtovných softvérov je už dlhšiu dobu zrelý na disrupciu,“ tvrdí Gabriel Horváth, partner v slovenskom fonde Vision Ventures.

fond investícia startup slovensko bookee
zdroj: Bookee.ai, partneri slovenského fondu Vision Ventures, Tomáš Bél a Gabriel Horváth

Nápad na startup vznikol pri budovaní predošlej firmy

Podnikatelia sa poznajú už trinásť rokov z biznisu, kde spolu vyvíjali prvé riešenie na takzvanom Telecom expense managemente s automatickou detekciou súkromných volaní na firemných mobiloch, informuje CzechCrunch.

Vďaka tomuto projektu sa dopracovali k vlastnej firme Partnering, ktorá dnes funguje pod názvom Instarea. Táto firma stojí za niekoľkými globálnymi riešeniami, ako je Slisor alebo Market Locator.

„Na vrchole sme dosahovali obrat tri milióny eur a skórovali v rebríčku najrýchlejšie rastúcich technologických firiem. Instarea aktuálne úspešne exitovala zo svojich riešení a splnila tak svoju misiu, rovnako ako my dvaja,“ opisuje pre CzechCrunch Čapkovič.

Nápad na založenie startupu vznikol ešte počas budovania firmy. „Nápad vznikal roky, keď sme manuálne riešili mesačné zápisy a kontroly v online účtovníctve našich firiem,“  vysvetľuje Fusek zárodok myšlienky.

Slovensko-český startup získal investíciu vo výške 6 miliónov eur. Tržbami chcú narásť o 150 %

Služba bude vhodná pre veľké, ale aj malé firmy

Booke ma svojim klientom od začiatku ponúknuť predikciu účtov na základe dát podobných spoločností. Ako Fusek povedal pre CzechCrunch, chcú sa sústrediť na minimalistickú úvodnú snahu nového používateľa pri konfigurácii pravidiel.

Služba bude vhodná nielen pre veľké zabehnuté firmy, ale aj pre začínajúcich podnikateľov. „Veríme, že sa podnikatelia nemajú báť o to, či oni alebo ich účtovníci dobre spracujú bežné doklady. Namiesto toho sa majú sústrediť na svoj biznis,“ hovorí Čapkovič.

Ako dodáva, takýmto spôsobom môžu zvýšiť rýchlosť, presnosť a výrazne zlacniť účtovníctvo naprieč existujúcimi SaaS účtovnými platformami.

Zdroje: CzechCrunch, Bookee.ai

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech