UFC girls sú najzbytočnejší ľudia v bojových športoch, tvrdí Khabib Nurmagomedov. Vo svojej súťaži sa ich chce zbaviť

  • Khabib Nurmagomedov si nedávno kúpil MMA organizáciu s názvom Eagle Fighting Championship
  • Na nedávnej tlačovej konferencii UFC girls označil za najzbytočnejšie povolanie aké existuje
  • Nechápe podstatu práce dievčat a podľa neho by čísla nasledujúcich kôl dokázala zvládnuť ukázať aj obrazovka
Khabib Nurmagomedov nesúhlasí s MMA girls
Khabib Nurmagomedov nesúhlasí s MMA girls, TASR/AP, Facebook, MMA mania
  • Khabib Nurmagomedov si nedávno kúpil MMA organizáciu s názvom Eagle Fighting Championship
  • Na nedávnej tlačovej konferencii UFC girls označil za najzbytočnejšie povolanie aké existuje
  • Nechápe podstatu práce dievčat a podľa neho by čísla nasledujúcich kôl dokázala zvládnuť ukázať aj obrazovka

MMA je aktuálne na výslní. Je to najpopulárnejší a nasledovanejší šport na svete a UFC je jeho vrcholom. Jednotka vo svete bojových športov nie je však dokonalá. To si myslí aj bývalý zápasník v ľahkej váhe, Khabib Nurmagomedov, ktorý označil UFC girls za najzbytočnejších ľudí v bojových umeniach. 

V MMA a boxe existuje tradícia, ktorej sa zúčastňujú aj dievčatá. Ich podstatou je pred súbojom informovať divákov o tom, ktoré kolo nasleduje. Nad hlavou držia tabuľku, na ktorej je napísané číslo danej časti boja. Prechádzajú sa tak po celej hale a pritom sa doširoka usmievajú. 

Everyone knows Arianny, but if you want to meet our newest Octagon girls — you'll have to watch today's weigh-in at 1 pm ET/10 PT: http://on.ufc.com/SVKLIn

Posted by The Ultimate Fighter on Friday, January 18, 2013

MMA girls sú zbytočné

Do práce MMA girls sa nedávno obul bývalý ruský zápasník. Na tlačovej konferencii Eagle Fighting Championship označil hostesky v UFC za zbytočné. 

Khabib Nurmagomedov je oddaným moslimom a rukavice sa rozhodol zavesiť na klinec minulý rok. Svoju kariéru v MMA ukončil s obdivuhodnými štatistikami. 29-krát vyhral a neprehral ani raz. 

Nedávno kúpil ruský šampionát a uviedol, že vo svojej organizácii nebude mať MMA girls. Podľa neho ide o najviac neužitočných ľudí v športe. Nevie, akú funkciu tam zastávajú. Nechápe, čo je ich úlohou. Pripadá mu absurdné, že by pomáhali ľuďom pochopiť, že nasleduje ďalšie kolo. To isté sa totiž môže zobraziť aj na televízii. 

The UFC Girls take a break from searching for models at the US Open of Surfing.

Posted by FOX Sports on Tuesday, August 7, 2012

Khabib vo videu ďalej uvádza, že sa pravidelne chodí s otcom pozerať na súboje MMA. Cíti sa nepríjemne, keď okolo nich prechádzajú dievčatá s tabuľkami v rukách. Nikto sa totiž na ne nepozerá. 

V minulosti neexistovala televízia

V minulosti boli tieto dievčatá pre ľudí v hale dôležité. Neexistovalo množstvo technológií, no doba pokročila a teraz sa táto práca môže považovať za nanajvýš sexistickú. Postupne sa to však stalo tradíciou a aktuálne ide zrejme len o nejakú prezentáciu krásy.

Podľa magazínu Sport Bible sa niektorí kritici domnievajú, že atraktívne ženy chodiace s tabuľkami v rukách sú zastaraná a objektivizujúca tradícia. Iným fanúšikom sa to však páči. 

Môže ísť o moslimské náboženstvo

Podľa Bloody Yelbow môže ísť o moslimské náboženstvo. Khabibov postoj by teda mohol byť zakorenený v jeho konzervatívnej výchove. To je dosť pravdepodobná myšlienka, keďže počas jeho kariéry odmietol trénovať napríklad aj so Cynthiou Calvillo. Jej sa to zdalo zvláštne, no neprekážalo jej to, keďže k nej neboli hrubí. To uviedla samotná zápasníčka pre portál The Score

The struggle is a part of the story 🔥No free fights. Been fighting the best since day one. #earnednotgiven

Posted by Cynthia Calvillo on Saturday, November 28, 2020

Zdroje: Bloody Yelbow, The Score, Sport Bible

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie