Ukrajine sa podarilo zničiť špeciálnu bojovú loď ruskej Čiernomorskej flotily 266-M Kovrovec

  • Ukrajinské jednotky mali zničiť mínolovku ruskej Čiernomorskej flotily
  • Tvrdenia nebolo možné bezprostredne nezávisle overiť
Ukrajine sa podarilo zničiť špeciálnu bojovú loď ruskej Čiernomorskej flotily 266-M Kovrovec
Ukrajine sa podarilo zničiť špeciálnu bojovú loď ruskej Čiernomorskej flotily 266-M Kovrovec TASR/Russian Defense Ministry Press Service via AP, TASR/AP/Ivan Sekretarev
  • Ukrajinské jednotky mali zničiť mínolovku ruskej Čiernomorskej flotily
  • Tvrdenia nebolo možné bezprostredne nezávisle overiť

Ukrajinské jednotky zničili mínolovku ruskej Čiernomorskej flotily, uviedlo v nedeľu vo vyhlásení ukrajinské námorníctvo. TASR informuje podľa agentúry Reuters.

„Ukrajinské obranné sily minulú noc zničili mínolovku Čiernomorskej flotily 266-M Kovrovec,“ napísalo námorníctvo vo vyhlásení na platforme Telegram.

Tvrdenia nebolo možné bezprostredne nezávisle overiť.

Ruské ministerstvo obrany v nedeľu informovalo, že nad okupovaným polostrovom Krym zostrelilo deväť rakiet typu ATACMS a najmenej 60 bezpilotných lietadiel zneškodnilo nad ostatným územím Ruska vrátane Krasnodarskej a Belgorodskej oblasti.

Šesť dronov sa údajne zrútilo aj do areálu ropnej rafinérie v meste Slavjansk na Kubani v Krasnodarskej oblasti. Rafinéria následne pozastavila prevádzku.

Ruské nálety

Ruské nálety na mesto Charkov na severovýchode Ukrajiny pripravili v nedeľu o život najmenej osem ľudí, kým ďalších osem osôb utrpelo zranenia, uviedli tamojší predstavitelia. TASR informuje podľa agentúry Reuters.

Podľa gubernátora Charkovskej oblasti Oleha Synehubova ide v prípade obetí o civilistov a medzi zranenými je aj jeden záchranár. „Okupanti zaútočili na oblasť, kde miestni obyvatelia oddychovali,“ uviedol Synehubov na platforme Telegram.

Ruské sily v tejto pohraničnej oblasti pred vyše týždňom spustili pozemný útok. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj varoval, že môže ísť iba o prvú vlnu rozsiahlejšej ofenzívy.

Rusko a Ukrajina pokračujú v útokoch bezpilotných lietadiel

Rusko oznámilo, že zostrelilo nad svojím územím asi 60 bezpilotných lietadiel a niekoľko rakiet. Ukrajina uviedla, že zničila viac ako 30 ruských bezpilotných lietadiel. Moskva zároveň pokračuje v obnovenej ofenzíve na vojnou zničenom severovýchode Ukrajiny. TASR informuje podľa agentúry AFP.

Ruská protivzdušná obrana zostrelila v noci na sobotu nad južným Krasnodarským krajom 57 ukrajinských bezpilotných lietadiel, informovalo v nedeľu ráno ruské ministerstvo obrany. Miestni vojenskí predstavitelia uviedli, že trosky dronov zasiahli ropnú rafinériu v meste Slavjansk nad Kubáňom, ale nedošlo k požiaru ani poškodeniu. Miestna spravodajská spoločnosť Astra zverejnila videá, ktoré zrejme ukazujú výbuch v rafinérii po zásahu. Videá nebolo možné nezávisle overiť.

Deväť balistických rakiet dlhého doletu a bezpilotné lietadlo bolo zničených nad Ruskom okupovaným Krymským polostrovom po piatkovom rannom masívnom útoku ukrajinského bezpilotného lietadla, ktorý prerušil dodávky elektriny v meste Sevastopol. Ďalšie tri drony boli zostrelené nad Belgorodskou oblasťou, ktorá hraničí s Ukrajinou.

Podľa oblastného guvernéra Vjačeslava Gladkova trosky podpálili strechu kostola, no obete si nevyžiadali.

Guvernér čiastočne okupovanej Chersonskej oblasti na Ukrajine Vladimir Saldo uviedol, že jedna osoba zomrela a 16 bolo zranených, keď ukrajinské bezpilotné lietadlo v nedeľu ráno zasiahlo minibus.

Na Ukrajine predstavitelia letectva uviedli, že protivzdušná obrana zostrelila v noci na nedeľu všetkých 37 útočiacich ruských bezpilotných lietadiel.

V severovýchodnej oblasti Charkova, kde Moskva nedávno spustila novú ofenzívu, regionálny guvernér Oleh Syniehubov v nedeľu ráno uviedol, že jedna osoba zomrela a 11 bolo zranených v dôsledku ostreľovania počas predchádzajúceho dňa.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Trendové videá