Ukrajinec sa mal priznať k uduseniu študentky v Bratislave. Polícia ho priviezla na miesto činu

  • Prípad sleduje celé Slovensko
  • Žena bola údajne zadusená vankúšom, za jej smrťou stojí jej spolužiak
policajná páska
  • Prípad sleduje celé Slovensko
  • Žena bola údajne zadusená vankúšom, za jej smrťou stojí jej spolužiak

Pred týždňom otriasla Slovenskom informácia o náleze mŕtvej študentky v bratislavskom internáte Mladá Garda. Na druhý deň sa zistilo, že 21-ročná žena nepochádzala zo Slovenska, ale z Ukrajiny. O príčine smrti sa v tom čase len špekulovalo, no prípad už mala v rukách polícia.

Ako včera informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, prípadom sa spočiatku zaoberali policajti Okresného riaditeľstva v Bratislave III. Malo ísť o mladú ženu, ktorá pochádzala z Ukrajiny. 

„V stredu 8. júna si vyšetrovanie predmetnej veci prevzali z dôvodu zistenia nových skutočností policajti Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave,“ uviedol Szeiff.

Portál zregionu.sk vo štvrtok poobede uviedol, že sa podľa ich informácií krátko po 13:00 skončil výsluch podozrivého, ktorého policajti zadržali. Portál ďalej uvádza, že sa páchateľ vyšetrovateľom priznal, že študentku z Ukrajiny škrtil. Aktuálne majú s 21-ročným študentom policajti vykonávať ďalšie procesné úkony.

Televízia Markíza dnes informuje o tom, že na miesto činu sa polícia vrátila aj s 21-ročným Volodymyrom, ktorý je podozrivý z účasti na smrti mladej ženy. Na príchod muža čakali viacerí novinári, no do reči mu nebolo a na ich otázky nereagoval. Podľa informácií TV Markíza by mali muža v priebehu niekoľkých hodín obviniť. 

Volodymyr je tým istým mužom, ktorý mal nahlásiť, že našiel telo nebohej ženy. Zároveň bol jej spolužiakom. Ženu mal udusiť vankúšom, no prípadný motív vraždy zatiaľ známy nie je. Na miesto činu bol privezený kvôli rekonštrukcii prípadu. 

Zdroje: TV Markíza, Z regionu

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá